У США заробили безкоштовні електрозаправки на сонячній енергіі

Американський виробник електрокарів Tesla Motors запустив на території США мережу електрозаправних станцій під назвою Supercharger, що працюють на сонячній енергії. При цьому на них власники седанів Model S зможуть «заправляти» свої машини безкоштовно необмежений період часу.

На даний момент станції розташовані в Каліфорнії, Неваді та Арізоні. На таких заправках встановлені 440-вольтів системи швидкої підзарядки, розроблені «Теслою». За півгодини вони дозволяють зарядити акумулятори до рівня, достатнього щоб проїхати близько 240 кілометрів. На повну заправку від побутової 240-вольтової мережі седану Model S потрібно близько восьми годин.

7938_model_s

Обладнання, необхідне для надшвидкої зарядки на станціях, постачається в стандартному оснащенні для модифікації Model S з батареями ємністю 85 кіловат-годин. В якості опції воно доступне для 60-кіловатних версій.

У майбутньому електрозаправки Tesla з’являться на великих магістралях США по всій країні, які дозволять машинам марки безкоштовно підзаряджатися на шляху від Нью-Йорка до Лос-Анджелеса, від Майамі до Монреаля і від Сан-Дієго до Ванкувера.

У другій половині 2013 року такі АЗС будуть відкриті в Європі і Азії.

На даний момент модельний ряд «Тесли» складається тільки з седана Model S. Він доступний в декількох версіях з літієвими акумуляторами різної ємності: базовий варіант дозволяє проїжджати без дозаправки 256 кілометрів, а топовий – 480 кілометрів. У наступному році компанія запустить в серію семимісцевий кросовер Model X.

Схожі записи