Британські вчені навчилися робити бензин з повітря

Вчені з британської компанії Air Fuel Synthesis навчилися виробляти бензин шляхом синтезу вуглекислого газу з випарами води, пише газета The Daily Mail. Представники фірми стверджують, що з серпня їм вдалося створити п’ять літрів бензину на мініатюрному переробному комплексі.

У Air Fuel Synthesis вважають, що їх розробка здатна стати рішенням для наростаючого енергетичної кризи у всьому світі. Зараз виробництво однієї тонни бензину за новою технологією коштує близько 400 фунтів (644 долара США).

Технологічний процес фірми включає в себе змішування повітря з гідроксидом натрію. Одержаний в результаті цих дій гідрокарбонат натрію піддають електролізу, що дозволяє створити натуральний вуглекислий газ. Згодом його змішують з витягнутий з води воднем, що в формує вуглеводневу суміш. Умови даної хімічної реакції визначають, який тип палива буде отриманий. За словами представників Air Fuel Synthesis, після змішування з паливними добавками, пальним можна заправляти бак.

В даний час співробітники фірми користуються електрикою від мережі, але пізніше фірма сподівається стати повністю автономної за рахунок власних відновлюваних запасів пального.

У Air Fuel Synthesis розраховують через два роки побудувати повноцінний переробний комплекс, який зможе виробляти тонну бензину в день, а ще через 15 років представники фірми планують виробляти синтезоване паливо в промислових масштабах.

Схожі записи