Українські підприємства переходять на альтернативну енергетику

У зв’язку з подією на атомній електростанції в Японії, тема альтернативної електроенергетики отримала особливу актуальність. У Донецькій області вже є підприємства, які знижують свої витрати за рахунок чистої енергії. За словами Наталії Єременко, керівника проекту “Ініціативи чистої енергії”, все більше число підприємств Донецького регіону відходять від традиційної залежності від імпортних енергоносіїв, впроваджуючи проекти по альтернативній енергетиці. Результати соціологічного опитування бізнесу і органів місцевої самоврядності свідчать, що найбільш перспективними напрями альтернативної енергетики в області є вітрова енергетика (70%), сонячна (64%), енергія від спалювання сміття (55%), використання шахтного газу-метану (50%), енергія біомаси і гідроенергія (40%).

Як відзначила Наталія Єременко, вживання шахтного газу-метану на шахтах ГП “Макіївугілля” дозволило заощадити 11,83 тис. тонн умовного палива на суму 9,65 млн грн. Використання лушпиння насіння соняшнику замість палива на ВАТ “Комбінат “Каргілл” дозволило заощадити 5,71 тис. тонн умовного палива на суму 5,05 млн грн.

Отримала своє поширення в регіоні і сонячна енергетика. За словами Наталії Єременко, в Донецької області енергія сонця використовується в пансіонатах на Азовському побережжі – “Сонячний берег” Авдіївського КХЗ, “Замок” шахти “Червоноармійсько-західна”, турбази Святогір’я. Геліоустановки працюють у поліклініці № 7 Донецька, Маріупольському пологовому будинку № 1.

З’ясувалося, що в Донецької області також є підприємства, що використовують в своєму господарстві як паливо біомасу. Так, в Новомихайлівці Марінського району введена в експлуатацію газогенераторна установка, що працює на соломі. Може працювати на подрібненій соломі, тирсі, соняшниковому лушпинні, висушених стеблах кукурудзи. ККД такої установки – до 92%. Соломою в Новомихайлівці опалюються лікарня, селищна рада і школа.

Також Наталія Єременко відзначає, що при всіх достоїнствах чистої енергетики головним недоліком є висока вартість устаткування для вироблення альтернативної енергії.

До теперішнього часу на державному рівні відсутня єдина стратегія у сфері енергозбереження. Нагадаємо, що в Донецької області прийнята програма енергоефективності на 2011-2015 рік, і як завірила Наталія Єременко, це перші результати роботи проекту “Ініціативи чистої енергії” спільно з донецькою владою.

Схожі записи