Вчений Джон Дабірі спроектував більш ефективну вертикальну вітротурбіну

Вітрові електростанції з традиційними вітротурбінами, з трьома величезними лопатями, займають величезні території, головним чином, за рахунок того, що установки повинні бути розташовані на досить великій відстані один від одної.

5964_uc

Вітрові електростанції з традиційними вітротурбінами, з трьома величезними лопатями, займають величезні території, головним чином, за рахунок того, що установки повинні бути розташовані на досить великій відстані один від одної. Адже вироблені лопатями однієї вітротурбіни вихори «заважають» роботі іншої турбіни і, як наслідок, знижують ефективність всього вітропарку. Однак біофізик Каліфорнійського державного університету і переможець «гранту генія» Фонду Макартура Джон Дабірі запропонував нове рішення цієї проблеми, вивчивши рух косяків риби .

Учений виявив, що вітрові турбіни з вертикальною віссю і з лопатями, які нагадують плавці риб, можуть працювати разом, перебуваючи зовсім поруч і не заважаючи один одноній, і при цьому найбільш ефективно збирати енергію вітру .

Як вважає Дабірі , використання вітрової турбіни з трилопатевим дизайном виправдане лише в тому випадку , коли вона використовується одна. Але для вітрових електростанцій вітротурбіни з вертикальною віссю є більш ефективними. Крім того, вони займають набагато меншу площу і вони значно дешевші у виробництві та обслуговуванні, ніж традиційні «вітряні млини». Ну а новий дизайн вітрових турбін вертикальної осі – з лопатями, спроектованими на зразок плавників риб – дозволяє використовувати вихрові потоки на підвищення продуктивності.

Вітрові турбіни, запропоновані Джоном Дабірі, мають висоту всього близько 30 футів ( 10 метрів). Передбачається, що одна така установка буде здатна виробляти 3,5 кіловат електроенергії, а її вартість складе всього 3500 доларів США. Крім того, на одній ділянці, який займає одна традиційна вітроустановка, можна розташувати сотні таких вітряків. Вони легко і просто монтуються з використанням звичайних інструментів.

Дабірі також пропонує використовувати нові вітроустановки разом з традиційними вітряками на території однієї гібридної вітрової електростанції, що дозволить істотно збільшити її продуктивність і, в кінцевому рахунку, її рентабельність.

Схожі записи