Tesla Model X виходить на автомобільний ринок

За словами генерального директора компанії Tesla Motors Алона Маска, перші серійні електрокросовери Tesla Model X надійдуть до покупців через три-чотири місяці.

elektrokrosoveri_tesla_model_x

Як кажуть, обіцяного три роки чекають. Саме це і сталося з першими замовниками електричного кросовера Tesla Model X, які, внісши передоплату у 2012 році, отримають довгоочікувані машини тільки восени 2015 року. Втім, ця обставина їх не сильно засмучує, так як вони стануть володарями вельми непересічних кросоверів.

Причина такої затримки – дуже довго доведення «до розуму» всіх систем електрокросовера і бажання Алона Маска зробити автомобіль, який поставив би новий стандарт в своєму сегменті, як це було з електроседаном Tesla Model S. Від нього, а якщо бути точніше, то від модифікації Tesla Model S P85D, електрокросовер успадкує силову установку з двох електромоторів, сукупною потужністю 700 к. с. (931 Н∙м), що зробить його одним з найшвидших кросоверів в світі.

elektrokrosoveri_tesla_model_x_1

Наприклад, повнопривідний седан Tesla Model S P85D виявився швидше Porsche Panamera Turbo S, долаючи першу сотню за 3,2 с, проти 3,6 у німецького опонента. Залишився позаду і 707-сильний суперседан Dodge Charger SRT Hellcat з розгоном до 100 км/ год за 3,7 с. Кросовер Tesla Model X буде трохи важче седана, але можна не сумніватися, що його динамічні характеристики проведуть не менше враження. Як і дизайн, який залишиться точно таким же, як і у прототипу. А це означає, що машина збереже свою головну дизайнерську «фішку» – двері, що відкриваються вгору. Але найголовніше, прямих конкурентів у Tesla Model X не буде, що дозволить йому, як і седану Tesla Model S, монополізувати сегмент люксових, електричних спорткросоверів. Причому монополістом він буде дуже довго, так як конкуренти – Audi і BMW ще не скоро випустять на ринок свої електрокросовери.

Схожі записи