Рослини стануть живими акумуляторами

Голландська компанія Plant-e створила перший в світі «трав’яний» акумулятор з живих рослин, який може живити електрикою сотні придорожніх лампочок.

7628_plant-e

Компанія Plant-e запустила новий незвичайний проект, який носить назву «Starry Sky». Він дозволить отримувати електрику, не завдаючи при цьому шкоди рослинам. В рамках проекту 300 придорожніх лампочок харчуються такою «зеленою» електрикою.

Рослини знаходяться в пластикових контейнерах, які з’єднані між собою особливими проводами. Під час фотосинтезу, як відомо, за участю хлорофілу під дією світла рослини утворюють з вуглекислого газу і води органічні речовини (цукор і крохмаль). Частина цукру рослина використовує для росту і живлення, а решту – виводить в грунт через коріння. Під час розщеплення цих речовин грунтовими бактеріями утворюються протони і електрони. Вчені вирішили збирати вільні електрони спеціальними вуглецевими електродами, а потім нагромаджувати їх в новому і абсолютно унікальному акумуляторі.

4856_plant-e_1

За допомогою цієї «зеленої» технології один квадратний метр землі з травою може виробляти в рік 28 кіловат в годину. Звичайно, житловий будинок так складно забезпечити електрикою, але цього цілком достатньо, щоб забезпечити додаткову підсвітку. Загалом, в рамках проекту Starry Sky голландці і продемонстрували це.

1591_plant-e_2

Команда Plant-e має намір задіяти новий екологічний проект в бідних секторах світу, де електрика гостро необхідна, але інші джерела для електроенергії при цьому занадто дороги.

Схожі записи