Океан як джерело чистої енергії: проект “Горизонт 2020”

Науково-дослідний проект отримання екологічно чистої енергії від океанічних хвиль підтримала Європейська комісія ЄС в рамках програми інноваційних досліджень. Місією п’ятирічного проекту є дослідження і розробка перетворювача Пенгвін, що використовує енергію хвиль для генерації електроенергії. Тестовий проект буде здійснюватися в Wave Hub – випробувальному центрі вивчення можливостей отримання енергії з морських хвиль, розташованого в акваторії графства Корнуолл, Великобританія.

okean

Європейська комісія ЄС в рамках програми інноваційних досліджень надає 17 міліонів євро на фінансування проекту Горизонт 2020 – науково-дослідного проекту отримання екологічно чистої енергії від океанічних хвиль, який координує компанія Фортум (Fortum). Загальний бюджет проекту 24,5 мільйонів євро. Місія п’ятирічного проекту є дослідження і розробка перетворювача Пенгвін, що використовує енергію хвиль для генерації електроенергії. Даний перетворювач розроблений фінською компанією Велло (Wello).

Тестовий проект буде здійснюватися в Wave Hub (випробувальному центрі вивчення можливостей отримання енергії з морських хвиль), розташованого в акваторії графства Корнуолл, Великобританія. У проекті співпрацюють британські і шведські фахівці. Спільно з компанією Fortum приймають участь компанії Wello Ltd, Mojo Maritime Ltd, Wave Hub Limited, Green Marine (UK) Ltd, Університет міста Упсали (Uppsala University), Університет міста Плімут (Plymouth University) і Університет міста Ексетера (University of Exeter).

okean2

На малюнку зображено конвектор Пінгвін. Розхитуючи посудину, хвилі змушуватимуть рухатись ротор, що запускатиме генератор.

З 2007 компанія Фортум бере активну участь у розробці різних технологій видобутку енергії з хвиль. Одна з них, це фінська технологія AW-Energy’s WaveRoller™, що успішно випробувана біля берегів Португалії. У 2013 році компанія Fortum підписала угоду про співпрацю з французької морської технологічною компанією DCNS і AW-Energy для спільного проекту на 1,5 МВт у місті Бретань, Франція. Для даного проекту також використали WaveRoller ™ технологію.

У даний момент компанії Фортум (Fortum) і Сібейзет ЕйБі (Seabased AB) співпрацюють над створенням парку на західному узбережжі Швеції, в місті Сотенас (Sotenäs) для виробництва 10 мегават енергії. Це один з найбільших у світі демонстраційних проектів по виробництві енергії з морських хвиль. Виробництво планується розпочати в 2015 році. В даному проекті використовується лінійний генератор енергії хвиль (Seabased’s linear wave power generator), що кріпиться якорем до морського дна.

В лютому 2014 Фортум (Fortum) уклав лізингову угоду з Вейв Хабом (Wave Hub) для досліджень біля узбережжя Корнуолла у Великобританії. Угода надає нові можливості для повномасштабних випробувань пристроїв по генерації електроенергії з хвиль в умовах океану.

“Енергія хвиль може відігравати важливу роль в майбутньому: як спосіб виробництва енергії без викидів, і тому компанія Fortum бере участь у науково-дослідній діяльності для її розвитку. Від цього проекту ми очікуємо збільшення наших можливостей і навичок в галузі енергії хвиль. Ми вважаємо, що фінансування Європейської комісії та досвідчені партнери створюють прекрасні умови для успіху в комерціалізації технологій Wello’s wave power technology від компанії Wello “, говорить Хелі Антіла, головний технічний директор компанії Fortum. Зокрема, вона зазначає: “У глобальному масштабі, цей проект знаходиться в авангарді досліджень електростанцій морських хвиль”.

Схожі записи