|

Львовом пройшов етап міжнародного раллі електромобілів

У Львові на площі Ринок 5 червня розпочався черговий тур марафону електромобілів Київ – Монако – на стартову смугу виїхало понад 10 електромобілів різних марок. Напередодні, 4 червня, учасники заїзду прибули до Львова. Протягом ночі учасники мали час на відпочинок, а їх автомобілі на підзарядку, за допомогою спеціальних пересувних станцій, які попередньо були встановлені на площі Ринок. Наступною крапкою у маршруті учасників марафону є польський Краків.

electromobili_probih2

5 червня на площі Ринок у Львові стартував черговий етап марафону електромобілів Київ – Монако – загалом стартувало понад 10 електромобілів різних марок. 4 червня увечері учасники раллі прибули до Львова, протягом ночі вони відпочивали, а їх автомобілі заряджались електроенергією з допомогою спеціальних пересувних станцій, які встановили на площі Ринок, а далі учасники раллі вирушили до польського Кракова.

Серед учасників українського етапу є передусім екіпажі з України, зокрема перероблений на електрику автомобіль «ЗАЗ», також чимало водіїв прибуло з Естонії. Серед них і мешканець Таллінна Меліс, який 10 років тому переробив на електричну тягу свій улюблениий автомобіль «Победа». Він розповів, що у дитинстві йому водночас подобались автомобілі марки «Победа» та електромобілі, отож 10 років тому йому вдалось втілити цю мрію переробивши стару «Победу» на електричний хід. Автомобіль його мрії проходить на одній зарядці 360 км та розвиває швидкість 130 км на год.

electromobili_probih

Директором раллі є почесний консул князівства Монако в Естонії Юрій Тамм який розповів, що український етап гонки є найскладнішим. Також він зазначив, що патрон цього раллі принц Монако Альберт як особливе завдання поставив 100% дотримання правил вуличного руху. Для цього попереду гонки їде «нульовий» електромобіль за кермом якого перебуває професійний гонщик – він їде дотримуючись всіх обмежень, які встановлені на трасі, всі екіпажі, які їдуть позаду нього не мають права його обганяти, водночас переможцем визнається екіпаж, який показав час, який максимально близький до результату «нульового» електромобіля.

Водночас серед основних завдань раллі є пропаганда електромобілів, як перспективного виду транспорту, адже у кожному місті підходять люди, які цікавляться ними, також організатори залучили до обслуговування раллі українські фірми, які займаються електромобілями – Юрій Тамм каже, що таким чином вони підтримають українського виробника.

Нагадаємо, марафон стартував 3 квітня у Києві на Михайлівській площі, далі електромобілі проїхали через міста Буча та Рівне. Загальна довжина марафону 2791 км і зі Львова електромобілісти вирушать на Краків (Польща), далі його маршрут пройде через Словачину, Чехію, Угорщину, Австрію, Словенію, Італію, Францію і врешті, 10 червня, фінішує в Монте-Карло (Монако).

Схожі записи