В Україні альтернативну енергетику регулюватимуть по-новому

Депутати більшості схвалили створення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

renewable_1374565724-fhfhfh

Верховна Рада України прийняла закон, який, за словами депутатів, вдвічі скоротить заробіток Сергія Клюєва на альтернативній енергетиці. За зміни до деяких законів України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії №2010-д в цілому проголосували 273 народних депутата.

Закон передбачає, зокрема, введення єдиної формули розрахунку “зеленого” тарифу та скасування вимоги щодо місцевої складової для всіх типів виробництва електроенергії з альтернативних джерел. Таким чином, планується зробити ринок більш конкурентним і залучити інвесторів у сферу альтернативної енергетики.

Виступаючи в ході обговорення законопроекту, народні депутати звертали увагу на те, що нові правила у виробництві електроенергії з альтернативних джерел енергії нібито дозволять зруйнувати монополію компаній Сергій та Андрія Клюєвих на цьому ринку.

Зокрема, депутат Сергій Лещенко заявив, що брати Клюєви нібито отримували від існуючої системи сотні мільйонів, “і цей закон вдвічі скоротить їх заробіток”. У свою чергу, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин зазначив, що прийняття закону дозволить до кінця року заощадити 1 млн грн на енергоринку.

Схожі записи