|

Львів’яни масово купують електромобілі

Зараз на Львівщині зареєстровано 26 електромобілів, але це тільки початок.

jap_ev_azs_nisaan_1

Олександр Сирцов

Електромобілі, про які ще донедавна галичани могли чути лише з телебачення впевнено почали освоєння львівських вулиць. Зараз на Львівщині зареєстровано 26 електромобілів – про це розповіла речниця обласного ДАІ Галина Лемішко. Зауважу, що ще в жовтні минулого року таких машин в області було лише 7, кілька місяців перед тим ДАІвці зареєстрували два перші електрокари. Найпопулярнішими серед галичан є Tesla Model S, NiSSAN LEAF та PULI.

Звісно найбільша проблема власників нових електромобілів є проблеми із зарядкою їх залізних коней, адже поки-що жодна АЗС не пропонує такої послуги, тож її доводиться вирішувати самотужки. Однак і в цьому питанні вже є прогрес – власник одного із львівських ресторанів Вардкес Арзуманян у своєму закладі дозволив безкоштовну зарядку електромобілів. Підприємець пояснив це тим, що 90% його відвідувачів приїжджають на автомобілях і за його підрахунками навіть якщо клієнт замовить чашечку кави цього вистачить, аби окупити витрати на зарядку електромобіля. Щоб повністю зарядити акумулятор достатньо лише дві години. Підприємець пояснив, що не може зробити цю послугу платною, оскільки для цього треба окремий дозвіл на продаж електроенергії. Вардкес Арзуманян каже, що вже і сам придивляється до електромобілів – має намір його придбати як тільки побачить, що процес переходу на електрокари стане незворотнім.

Інтерес до електротранспорту у Львові зростає – одним з перших, хто придбав електромобіль стало комунальне підприємство «Музей-заповідник Личаківський цвинтар» який використовує його для проведення екскурсій по доволі великій території заповідника. Так само зараз у Львові росте роль електротранспорту – протягом останніх років у місті зросла кількість тролейбусів та довжина тролейбусних ліній, в найближчих планах львівської мерії – відновлення тролейбусного руху по головній вулиці Львова – проспекту Свободи.

Схожі записи