За 8 місяців в Україні рекордне зростання продажів електромобілів

В Україні З січня по серпень 2015 року зареєстровано 231 електромобіль, такі дані наводить департамент інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України.

В Україні З січня по серпень 2015 року зареєстровано 231 автомобіль на електричному приводі згідно даних, що наводить департамент інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України. Якщо співставити ці цифри з продажами електрокарів за минулий 2014 рік, темпи зростання галузі наразі становлять майже 400% – і це лише за перші вісім місяців поточного року!

chart-2

Беззаперечним лідером ринку електромобілів в 2015 році є Nissan Leaf з показником 149 проданих авто. Друге місце посідає Tesla Model S (Дізнайтесь про новий кросовер від Tesla , яка знайшла 21 власника. Третім ідуть автомарки Renault (статистика МВС не наводить даних про модель): 19 машин в 2015 році.

chart-3

Інформація від МВС охоплює періоди до 2013 року включно, 2014 рік та перші вісім місяців поточного року. Це дає можливість проаналізувати динаміку зростання ринку електрокарів в Україні та створити деякі прогнози. До 2015 року електромобілі продавалися в Україні вкрай мляво, і лише зараз у нас сформувався доволі потужний, як за східноєвропейськими мірками ринок. За кількістю проданих електрокарів ми значно випереджаємо Росію (менше 50 машин за перше півріччя), Польщу (138 електрокарів з січня по липень 2015), Угорщину (35 одиниць за перше півріччя), Словаччину (81 авто за перші два квартали), Румунію (11 авто за перші півроку) та майже наздоганяємо Чехію (231 авто з січня по липень 2015 року).

Фактично, в Європі електрокари продаються краще, ніж в Україні, лише в розвинутих країнах ЄС: Франція, Німеччина, Нідерланди, Данія, Бельгія, Швеція, Великобританія, Італія, Норвегія, Швейцарія, Австрія. Показники решти представників ЄС є цілком досяжними. В світлі цих даних виникає питання: чому офіційні дилери нашого ринку не бажають, за деякими винятками, займатися такою перспективною нішею, як продаж електричних автомобілів?

За нашими прогнозами, до кінця поточного року в Україні буде зареєстровано ще близько 170 електрокарів. Таким чином, динаміка зростання ринку порівняно з минулим роком становитиме 680%.

chart-last

Схожі записи