Еоn: “Фотоелектричний бізнес був та залишається прибутковим”

Енергетична компанія Еоn планує розширити свій бізнес в галузі фотоелектрики у Німеччині.

solar_panels-1

З вересня Еоn також забезпечує перевірку більш 1 500 000 встановлених фотоелектричних систем Німеччини. Однак і будівництво нових фотоелектричних установок для домашніх господарств і малих комерційних підприємств також буде прибутковим, – переконує Франко Гола, керівник відділу енергетичних рішень Eon Energy у Німеччині.

PV: Еоn планує енергійно розширювати свою фотоелектричну діяльність. Як ви оцінюєте поточну ситуацію на ринку в Німеччині?

Франко Гола: Невизначеність фотоелектричного ринку на сьогодні ще дуже висока. Галузь досить нова. Тим не менше, зворотній зв’язок з нашими клієнтами демонструє, що завдяки багаторічній експертизі в галузі енергетики, зростанню обсягів діяльності і бренду, зростає довіра до нашої компанії та практики сонячної енергії загалом. Крім того, поточні цілі, як додаткові послуги, надані нашою компанією приносять щорічно від двох до трьох мільярдів євро, тобто продаж додаткових продуктів і послуг, такі як зберігання електроенергії, теплових насосів або укладання сервісних контрактів.

Чи вигідно працювати на ринку фотоелектрики сьогодні?

Фотоелектричний бізнес є важливим і вигідним ринком для нас. Таким чином, ми пропонуємо широкий асортимент для всіх груп клієнтів і сподіваємося на довгострокові відносини з ними.

Дізнайтесь, як в Німеччині пережила сонячна енергетика затемнення сонця.

Які бізнес-моделі є прибутковими?

eon_solar_franco_gola_q-1

Зокрема, для фізичних осіб і малого бізнесу, як і раніше економічно привабливими є, зокрема, компактні установки до 10 кіловат. Вони цікаві для приватних домашніх господарств і підприємств у зв’язку з малозначущим споживанням для власних потреб. Потенціал ринку в сегменті компактних установок до 30 кіловат ми оцінюємо приблизно в один мільярд євро на рік.

А як це виглядає для більш потужних фотоелектричних систем?

Навіть для великих клієнтів сонячна енергія залишається важливою темою у пошуках нових бізнес-моделей за межами традиційних продажів енергії. Стратегічні партнерства тут мають вирішальне значення.

Що може бути досягнуто з новими фотоелектричними системами в даний час?

Ще раз: Фотоелектричний бізнес є і буде залишатися прибутковим, на наш погляд. Проте, числа я б не називав.

Що змінилося у розподілі фотоелектричних систем у Німеччині, на відміну від попередніх років?

Сам продаж фотоелектричних систем не є достатнім, наша діяльність набуває більш консультативного характеру. Це відіграє на нашу користь тому, що ми можемо допомогти нашим клієнтам, зважаючи на наш досвід в цій сфері. Для розподілу нових заводів, наприклад, важливо вказати на переваги клієнта і запропонувати комплексні рішення, оптимізовані до бюджету чи особливостей експлуатації. Метою є максимально можлива оптимізація власного споживання.

Як ви оцінюєте ринок систем зберігання в Німеччині? Чи користуються ці системи підвищеним попитом у клієнтів?

Відповідь буде позитивною. Купівля кожної третьої фотоелектричної системи здійснюється для приватних клієнтів. Інтерес величезний, і, на нашу думку буде продовжувати зростати.

Еоn пізно увійшов до фотоелектричного бізнесу Німеччини. Чи вважаєте ви це помилкою або бачите більш довгострокову перспективу?

Сонячні системи належать до асортименту Eon впродовж тривалого часу. Але ви маєте рацію, найбільшого споживчого попиту ми досягнули зараз. І це пов’язано з уже згаданою невизначеністю на ринку. Тут ми можемо створити необхідну впевненість. Отже, ми знаємось на використанні сонячної енергії досить добре, і ділимось цим досвідом з нашими клієнтами.
solar_panels-1

Схожі записи