Українські автомобілі можна заправляти кукурудзою

Виробництво біоетанолу в Україні може повністю компенсувати імпортний бензин з Росії та Білорусії.

kukurudza_bioetanol

Україна щорічно повинна виробляти не менше 4 млн. тонн біоетанолу. Таку думку 26 червня висловив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

«Сьогодні біоетанол в Україні фактично не виробляється. При цьому ми імпортуємо близько 4 млн. тонн бензину на рік з Росії та Білорусі, за який платимо валютою, хоча могли б щорічно виробляти такий же обсяг біопалива, переробляючи на зазначені цілі 10 млн. тонн кукурудзи», – зазначив В. Клименко.

При цьому президент УЗА підкреслив, що створення даної галузі в Україні потребує значних фінансових вкладень.

«Будівництво сучасного заводу четвертого покоління з виробництва біопалива сьогодні буде коштувати близько 700 млн. грн. Також необхідні будуть витрати для створення інфраструктури і логістики даній галузі», – зазначив він.

Разом з тим, вважає В. Клименко, саме розвиток виробництва біоетанолу в Україні дозволить кардинально збільшити потужність внутрішнього ринку зерна, який протягом останніх 10 років не перевищує 27 млн. тонн на рік.

«Рішення цього питання багато в чому полегшило б створення на базі ДПЗКУ компанії (з участю іноземного капіталу), яка б займалася розвитком галузі біоетанолу в Україні. При цьому ми повинні максимально використовувати досвід США, які є світовим лідером у цій сфері», – вважає В. Клименко.

Він також наголосив, що перспективи розвитку галузі біоетанолу в Україні стануть однією з ключових тем першого раунду Українського аграрного конгресу (15-16 жовтня 2015 р., Київ), в якому, зокрема, візьмуть участь представники трьох найбільших світових компаній-виробників даної продукції з США.

Схожі записи