Найбільшу в світі вітроелектростацію побудують в Японії

Після катастрофи на АЕС Фукусіма-1 Японія була змушена відмовитися від будівництва нових АЕС, але водночас у країні стала розвиватися альтернативна енергетика. Держава розраховує спорудити до середини літа найбільшу у світі вітрову електростанцію, а до 2020 року ще більше розширити її.

За заявленим проектом, до 2020 року за 16 км від Фукусіми повинна виникнути морська вітряна електростанція, яка складається зі 143 вітрових турбін і займе більше 16 км берега. Завдання цієї електростанції – заміщення потужності АЕС, які припинили функціонування через катаклізми у 2011 році.

Планується, що вітрова станція зможе генерувати близько 1 гігавата електрики і потрапить у мережу джерел відновлюваної енергії федерального масштабу. Раніше у країні планували замінити всі 54 АЕС поновлюваними джерелами. Так, від березня 2011 року у Японії були закриті 52 із 54 АЕС. Більше того, Країна висхідного сонця у 2040 році має намір стати повністю енергетично незалежною завдяки альтернативній енергетиці.

На даний момент найбільш потужною у світі вітряної станцією є 504-мегаватна станція недалеко від британського Саффолка, яка складається із 140 турбін. Скоро за потужністю її обжене станція London Array зі 175 турбін, яка буде виробляти 630 мегават електрики. London Array мають намір ввести в дію до кінця нинішнього року. Японська станція повинна обійти за потужності і її.

Раніше повідомлялося, що за даними проведеного Ернст енд Янг квартального глобального дослідження, у 2012 році найбільш високі результати у розвитку сектора чистої енергетики демонстрували країни з ринком, що розвивається, які володіють багатими природними ресурсами і де постійно зростає попит на енергоносії.

Схожі записи