Сонячні енергетичні установки будуть випробовувати у спеціальних центрах

Такі центри дозволять компаніям-виробникам випробовувати дорогі сонячні енергетичні системи перед їх випуском на ринок Сандійска національна лабораторія (корпорація Sandia, м. Альбукерке) будує центри в околицях міст Альбукерке, Денвер, Лас-Вегас, Орландо і Берлінгтон, розташованих в різних кінцях США. Це дозволить проводити незалежну оцінку обладнання в різних кліматичних умовах.

Випробувальні центри будуть оснащені новітніми засобами моніторингу та прогнозування експлуатаційних характеристик нового енергетичного обладнання. Крім того, в них будуть використовуватися високоточні метеорологічні та контрольно-вимірювальні прилади – моделюючі пристрої, автоматичні побудовники графіків ККД, інфрачервоні і цифрові камери.

Співробітники центрів будуть розробляти стандартні процедури для оцінки експлуатаційних характеристик комерційних систем для сонячної енергетики, які зможуть використовувати інші лабораторії та електроенергетичні компанії. Уряд США візьме на себе витрати на оплату праці фахівців і технічного персоналу випробувальних центрів.

Крім того, Сандійская національна лабораторія завершила роботи по модернізації Національної сонячно-термальною випробувальної установки (National Solar Thermal Test Facility-NSTTF) в Альбукерке.

Якщо випробувальні центри займаються системами, безпосередньо перетворюють сонячне світло в електроенергію, то основне завдання NSTTF – це вдосконалення сонячних концентраторів, які використовують сонячне світло для нагрівання рідин та виробництва пари, що приводить в рух турбіну генератора. Модернізація установки, побудованої в 1976 році, полягала у створенні випробувального контуру для зберігання теплової енергії в розплавленої солі та реконструкції «сонячної вежі».

Доступна і дешева сіль (в розплавленому вигляді), що все активніше використовується в сонячних концентраторах для утримання сонячного тепла після заходу сонця. Але інженерам-розробникам потрібні більш точні дані про те, яким чином взаємодія тиску, високої температури і швидкості сонячного потоку впливають на роботу установки.

Схожі записи