|

Голландські вчені навчилися видобувати електрику з рису

Рослини – це потужне джерело енергії, яке ми тільки вчимося використовувати. Наприклад науковці з Голландії знайшли спосіб отримання електричного струму з рису.

elektriku_z_risu

Голландські вчені знайшли ще одне альтернативне джерело електрики, яке працює цілодобово і не залежить від наявності яскравого сонця і сильного вітру. При цьому спосіб чудово підходить для фермерських господарств в Азії. Мова йде про рисові поля.

Рис користується величезною популярністю на планеті. Вчені стверджують, що ця рослина виробляє більше енергії, ніж їй потрібно для нормальної життєдіяльності. Для роботи системи підходять будь-які рослини, які ростуть у воді.

Технологія працює на надлишках органічної матерії, які рис виділяє при фотосинтезі. Ці надлишки досягають 70 відсотків. Залишки виходять через коріння і поглинаються мікроорганізмами. Під час цього процесу з’являються вільні електрони, які можна «зібрати», для чого необхідно розмістити електроди біля коренів рису.

Вчені визнають, що технологія далека від досконалості, але вона виглядає багатообіцяюче, і, звичайно, зможе у майбутньому забезпечити жителів азіатських сіл безкоштовною енергією.

У даний момент прототип технології виглядає як плитки 50 на 50 см, які скріплюються разом. Плитки встановлюють під корінням рослин. Ця технологія дуже зручна і коштує близько 1000 доларів США за 1 кв. м., а електрики видає 0.4 Вт на квадратний метр.

Зараз вчені розробляють нову технологію, яка буде представляти собою трубки. Таку систему простіше встановлювати на плантаціях. Видавати вона буде 3.2 Вт з квадратного метра.

Схожі записи