ЄБРР надасть Україні 50 млн євро на альтернативну енергетику

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділить 50 млн євро для фінансування альтернативної енергетики на Україні, повідомляє прес-служба банку. Програма дістала назву Ukraine Sustainable Energy Lending Facility (USELF). Вона передбачає кредитове фінансування для українських компаній, що інвестують в поновлювані джерела енергії. Додаткові 20 млн євро будуть надано у рамках USELF міжнародною організацією Clean Technology Fund (CTF).

Передбачаються позики об’ємом до 15 млн євро для фінансування виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії, таких як: вода, вітер, біомаса і сонячна енергія. Також передбачається, що у рамках програми можуть фінансуватися проекти по виробництву твердого палива з біомаси (пеллети).

USELF підтримає розвиток проектів, надаючи безкоштовну технічну допомогу. Ця технічна допомога фінансується Глобальним Екологічним фондом (Global Environment Facility, GEF).

Аналогічні проекти ЄБРР вже діють в країнах Східної Європи, Центральної Азії, на Кавказі. У рамках ініціативи ЄБРР по підтримці стійкої енергетики (Sustainable Energy Initiative) більше 4 млрд євро спрямовано на реалізацію проектів загальною вартістю більше 20 млрд євро в 27 країнах. Загальне зниження викидів парникових газів в результаті впровадження цих проектів досягає 27 млн т в рік.

Схожі записи