Сонячна енергетика стане реально прибутковою після 2020 року

За даними дослідження, проведеного Інститутом енергетики Європейського Союзу, вартість установки і володіння набором сонячних панелей для побутових потреб домогосподарств знижується швидше, ніж говорилося в найсміливіших прогнозах експертів минулих років. Фахівці, що підготували доповідь говорять, що падає ціна сонячних панелей, а кількість виготовленої енергії збільшується, тривалість роботи і інші корисні характеристики покращуються. В той же час, фахівці визнають, що хоч сонячна енергетика – це в більшості випадків справа вигідна, все ж початкові інвестиції, необхідні для облаштування домогосподарства екологічно чистою електроенергією, досить високі, тому поки багато хто відмовляється від використання панелей, віддаючи перевагу традиційним методам електропостачання.

Європейські експерти говорять, що при збереженні нинішніх темпів розвитку “сонячної” галузі, вигідним для більшості покупців вкладенням засобів сонячні батареї стануть після 2020 року. У доповіді відзначається, що зараз сонячна енергетика бурхливо розвивається в таких європейських країнах, як Німеччина, Іспанія і Італія. Тут вартість середньої сонячної панелі тільки за минулий рік впала приблизно на третину. Падінню сприяла рецесія і зростаючі об’єми промислових закупівель.

Керівник європейського інституту Хайнц Оссенбринк говорить, що бачить величезний потенціал для розвитку сонячних електростанцій на більшій частині США, а також в Індії і Китаї. Доречно зауважити, США і Китай вже ведуть будівництво супер-электростанций, що працюють за рахунок сонячних панелей і готових забезпечити електрикою невелике місто з усією його інфраструктурою. Експерти також передбачають значне падіння цін і на промислові сонячні панелі.

У доповіді європейські фахівці спробували спрогнозувати ситуацію з сонячною енергетикою до 2030 року. При будь-яких сценаріях розвитку експерти переконані, що через 5-7 років можна буде чекати буму інсталяцій сонячних панелей в побутовому секторі. Більше того, енергетики упевнені, що в побуті будуть популярні установки багатоцільового характеру. Приміром, панелі, здатні генерувати світло за рахунок фотоелектричних ефектів, віддавати тепло, що набирає за рахунок дії сонячного світла, на обігрів води і будівель, а також виконувати інші супутні операції.

Дослідники упевнені, що бум сонячної енергетики для південних частин Європи припаде на 2020-2025 роки, тоді як для північної – на 2030 рік. Відмінності пояснюються кліматичними особливостями – в північних країнах щільніша хмарність. “Чим далі ми дивимося у своїх прогнозах, тим більше дешевою і ефективною ми бачимо сонячну енергетику”, – говорить Оссенбринк.

Схожі записи