Boeing Phantom Eye – літак на водороді

Інженери компанії Boeing вперше підняли Phantom Eye в повітря в червні минулого року. На минулому тижні завершилися випробування доопрацьованої версії БПЛА на базі ВПС США Едвардс у Каліфорнії. Півроку знадобилося на виконання програмних і апаратних оновлень для підготовки машини до її другому польоту, але на цей раз водневий безпілотний літальний апарат підніметься на дуже велику висоту.

У ході свого першого польоту Phantom Eye піднявся на висоту в 1.2 кілометра, досяг швидкості 62 вузлів (115 км / год) і пробув у повітрі 28 хвилин. Однак при посадці шасі БПЛА було пошкоджено. Члени команди Boeing говорять, що їм вдалося поліпшити систему приземлення літака, а також домогтися підвищення ефективності роботи автономної системи управління польотом і провести модернізацію масляних насосів в двигуні.

У ході тестування на вирулювання по злітно-посадковій площадці, яке було проведено 6 лютого, демонстраційний зразок Phantom Eye зміг розвинути швидкість до 40 вузлів (74 км / год). Успішне завершення випробувань на вирулювання літака по землі перемістило проект на крок ближче до другого польоту, який, як очікується, буде більш складним, ніж перший.

Phantom Eye може похвалитися розмахом крил 46 м. Силова установка складається з двох водневих двигунів виробництва Ford на 2.3 літра (від додаткових двигунів автомобіля Ford Fusion) потужністю по 150 к.с. кожен. У перспективі він зможе досягати висоти до 19.8 кілометра, розвивати швидкість до 278 кілометрів на годину і нести корисне навантаження вагою до 204 кг. Його рухова система на базі рідкого водню, єдиним побічним продуктом роботи якої є вода, дозволить літаку знаходитися в повітрі до чотирьох днів поспіль (96 годин).

Далекий висотний безпілотний розвідник розробляється засекреченим підрозділом компанії Boeing – Phantom Works. Курирує проект підрозділ Boeing Defense, Space & Security (BDS). Машина створюється за замовленням американських військових. Інженери використовуються сучасний досвід ведення інформаційної розвідки, отриманий, зокрема, і в Афганістані. Партнерами Phantom Works при роботі над даним проектом стали компанії Ball Aerospace, Aurora Flight Sciences, Ford і MAHLE Powertrain.

Схожі записи