11 областей може повністю покрити побутові потреби енергії за рахунок вітру

Україна має величезний потенціал розвитку сонячної і вітроенергетики. Таку думку висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, – повідомляє прес-служба організації. Вона нагадала, що за дослідженнями НАН України, 11 областей можуть повністю покрити побутові потреби свого населення за рахунок сонця, і ще 6 – за рахунок вітроенергетики. "У вітроенергетиці це Запорізька, Миколаївська, Донецька, Дніпропетровська, Луганська області, також Закарпаття, за сонцем – це ті ж приблизно області і увесь південь (Одеса, Миколаїв, Херсон, Крим) ", – сказала Тимочко. На її думку, альтернативна енергетика – надзвичайно важлива і прогресивна галузь, повноцінно розвиватися якій заважає державна підтримка атомної енергетики.

"Атомне лобі" настільки потужне і масивне, що, фактично, немає жодного керівника енергетичної галузі, який би говорив про альтернативну енергетику. Якби ми дійсно зараз мали державні преференції не в забруднюючі галузі, а пов'язані з розвитком альтернативних джерел, ми зробили б дуже серйозний крок вперед у тому числі ухилення від подальшого нарощування атомної енергетики, яка погрожує і здоров’ю людей, і природному середовищу “, – вважає еколог.

У свою чергу, міністр екології і природних ресурсів Микола Злочевский заявив на прес-конференції, Мінекології сприятиме впровадженню проектів альтернативної енергетики.

"Ми сьогодні намагаємося знаходити спільну мову з компаніями, які заходять з інвестиціями Є декілька українських компаній, одна з них побудувала величезний завод по виробництву сонячних батарей і вже почала розміщувати їх в Криму. Я думаю, що не буде затримки з боку міністерства, так що інвестиції в цю галузь украй важливі ", – сказав Злочевский.

Також він повідомив, що зараз на розгляді в Мінекології знаходяться п’ять великих проектів вітроенергетики.

Схожі записи