Альтернативна енергетика розвивається випереджальними темпами

Згідно з прогнозом, глобальне споживання електроенергії до 2035 року виросте на 15000 ТВт / год, 7000 ТВт / год з яких забезпечать поновлювані джерела. В тому числі 3400 ТВт / год будуть вироблені за рахунок енергії сонця і вітру (це більше, ніж вся енергія, споживана на сьогодні Євросоюзом).

Між тим, експерт з енергетики Greenpeace International Свен Теске відзначає, що навіть таких темпів розвитку відновлюваної енергетики недостатньо, щоб уникнути катастрофічних змін клімату: “Чинна енергетична політика країн ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), на якій заснований прогноз МЕА, неадекватна заявлених ними ж завданням щодо запобігання змін клімату: до 2035 року середні світові температури зростуть на 4-6 градусів Цельсія. При тому, що в рамках Кіотського протоколу держави поставили за мету втримати зміни в межах 2 градусів Цельсія “.

Грінпіс регулярно публікує власний сценарій сталого розвитку енергетики. Згідно з останньою його версією, Energy [R] evolution 2012, виробництво енергії з відновлюваних джерел необхідно подвоїти в порівнянні з прогнозом МЕА. При цьому частка альтернативної енергетики в загальносвітовому споживанні повинна досягти 65%.

“Відрадно, що МЕА від доповіді до доповіді поступово рухається до розуміння, що в світі відбувається енергетична революція, і кожен раз підвищує прогнози виробництва поновлюваної енергії. Але рух йде занадто повільно. Прогноз агентства заснований на існуючій світовій динаміці, а не на цілі зберегти клімат , до якої необхідно прагнути “, – говорить керівник енергетичної програми Грінпіс Росії Володимир Чупров.

Схожі записи