Автомобілістів України зобов’яжуть вживати спирт

Уряд готується ввести обов’язковий продаж біопалива на українських АЗС. Поки почнуть з 3% добавки в бензин і дизель. У Верховній Раді зареєстрований законопроект про обов’язкове використання біоетанолу і біодизеля при виробництві бензину і дизпалива. Автором цього законопроекту виступив депутат від БЮТ Степан Глусь.


«Сам текст цього законопроекту дуже короткий. Він був розроблений в Уряді. Подається через депутатів, аби не було розмов про ініціативи уряду – зараз нам галас цей ні до чого», – розповів представник міністерства палива і енергетики.

У свою чергу, представник Мінагрополітіки уточнив, що законопроект про обов’язкове використання біоетанолу в моторному паливі писався в їх міністерстві. Планується, що він вступить в дію з 1 січня 2010 року.

«Вирішили, що потрібно почати з 3% обов’язкової добавки біоетанолу в бензин», – сказав він. «Це навіть менше, ніж в тій же Латвії, яка ось недавно ввела 5%. Думаю, керівництво уряду зможе знайти необхідні голоси в парламенті для ухвалення такого важливого рішення. Адже навесні ми вже змогли здолати опір лобістів нафтовиків. А з добавками ми зможемо завантажити наших виробників і підвищити екологічний аспект».

У травні Верховна Рада змогла проголосувати за закон «Про стимулювання розвитку виробництва біологічних палив». У цьому документі було прописано, що біопаливо може виробляти будь-який суб’єкт підприємницької діяльності. Документом також були передбачені податкові пільги для «альтернативи» нафтовиків. Наприклад, нульовий акциз на виробництво біопалива.

«На сьогоднішній день нормативно-документальної бази у нас вистачає. Правда, виробництво біопаливо у нас ліцензуватиметься. Головні в цьому будуть Мінпаленерго, а контроль за виконанням ліцензій, окрім Міністерства, здійснюватиме Державний комітет з питань регуляторної політики і підприємництва», – розповів директор НДІ нафтопереробної промисловості “Масма” при Мінпаленерго Богдан Качирко. «Біопалива у нас досить. Головне, аби був відповідний закон. Як, наприклад, в Євросоюзі, в якого досить виявилося політичної волі для таких ініціатив».

Світовими лідерами по використанню біопалива на сьогоднішній день є США і Бразилія. У останній – собівартість літра біоетанолу раніше (до різкого подорожчання цукру цього літа) оцінювалася в 20 центів. Українського ж аналога з кукурудзи – трохи більше 50 центів. Враховуючи, що наша кукурудза має великі претензії відносно якості з боку покупців (через низьку якості прибиральної техніки), біоетанол непоганий варіант для аграріїв продати свою продукцію. Тим більше, зараз ціни на «царицю полів» на внутрішньому ринку дуже хороші. Як і на рапс, який вважається основною сировиною для біодизеля.

Зараз же собівартість літра «горючого спирту» учасники ринку оцінюють в 4-5 гривень. Тому, «вакцинація» бензину не повинна привести до його дорожчання. Але змусить нафтопереробні заводи купувати біопаливо у аграріїв для додавання необхідного відсотка в свої партії.

autonews

Схожі записи