Джерелом епідемії може стати альтернативна енергетика

У пошуках джерел поширення небезпечної бактерії E.coli під підозру, серед іншого, потрапили реактори, що виробляють з відходів так званий біогаз. Дискусії про те, що вміст біореакторів може бути розсадником збудників інфекцій, ведуться вже не перший рік, розповідає Frankfurter Allgemeine Zeitung. На тлі драматичного розвитку ситуації зі збудником гострої кишкової інфекції в останні тижні множаться гіпотези щодо джерела його поширення. Так, критики все частіше вказують на перекоси в сучасному сільському господарстві, яке ставить на перше місце отримання максимального врожаю. Крім того, ходять чутки про терористичне походження бактерії, обговорюється відсутність елементарних понять про гігієну на кухні.

У число підозрюваних потрапили і біореактори. За словами Бернда Шоттдорфа, засновника найбільшої в Європі приватної медичної лабораторії Schottdorf MVZ, які цитують багато німецькі видання, в біореакторах “бактерії сплавляються воєдино і достеменно не вивчена, що там відбувається насправді”. І ця біомаса згодом використовується в якості добрив, вказує експерт.

Тим часом союз німецьких виробників біогазу вважає подібні підозри безпідставними, аргументуючи свою позицію тим, що біомаса протягом години прогрівається при температурі 70 градусів за Цельсієм.

Як пише далі автор публікації, в минулому вже розгоралися дискусії з приводу безпеки використання біогазу – свого часу установки запідозрили в поширенні бактерії Clostridium botulinum, що виробляє небезпечні для людини і тварини токсини ботулізму. Однак тоді встановити прямий зв’язок між експлуатацією біореакторів і розповсюдженням шкідливого штаму не вдалося, мовиться в статті.

Схожі записи