Еко-стадіон на сонячній енергії в Тайвані (ВІДЕО)

Найбільший в світі экостадион «World Games Stadium» побудований в сонячному місті Гаосюн(Тайвань). Вигнутий дугою дах стадіону складається з великого числа сонячних батарей. По розрахунках інженерів проекту, стадіон зможе самостійно забезпечувати себе енергією: на 80% під час роботи, і на 100% в неробочий період. Можливий надлишок енергії може бути направлений на забезпечення міста. Автором проекту «зеленого» стадіону став відомий архітектором Toyo Ito з Японії.


По планах, саме цей стадіон повинен стати головним місцем проведення всесвітніх ігор, які пройдут з 16 по 26 липня 2009 року. Ці змагання проходят під олімпійською егідою і включають незвичні види спорту: боротьбу сумо, фризби, боулінг, перетягування каната і 28 інших видів спорту, які не зустрінеш на звичайних Олімпійських іграх.

Територія, що оточує стадіон використовуватиметься як суспільний парк, коли не буде планових змагань. Дах захищає стадіон лише частково, над посадочними місцями, це зроблено для того, щоб свіжий вітер, що дме з півночі на південь, допомагав боротися із жарою. Два світлові табло по обох сторона стадіону, а також звукова система роблять стадіон придатним для змагань по футболу або регбі. Будівельна команда успішно здолала технічні труднощі, і встановила спіральні сталеві прогони і 8 844 сонячних панелей по даху. Ці панелі виробляють 1.14 мільйона кВтч електрики щорік, таким чином зменшуючи на 660 тонн щорічну кількість вуглекислого газу. Будівля займає 19 гектарів.

Будівництво «World Games Stadium» було почате в липні 2008, а вже 15 січня 2009 були проведені перевірочні випробування освітлювальних систем. Цікаво, що знадобилося всього 6 хвилин, аби повністю привести всі системи в дію.

Схожі записи