Коста-Ріка повністю перейшла на альтернативну енергію

Весь 2015 рік Коста-Ріка користується лише альтернативною енергією, не вдаючись до використання нафти, газу чи вугілля. Це стало можливим завдяки великій кількості опадів, тож їхні ГЕС працюють на повну потужність. Також країна використовує сонячну енергію, вітрову, біогаз і планує будівництво геотермальних станцій.

costa-rika_1

Коста-Ріка повністю перейшла на альтернативну енергію? Вперше така інформація прозвучала із стін Коста-Ріканського інституту електрики і, здається, що це правда. На території держави велика кількість опадів, у результаті чого ГЕС країни працюють на повну потужність. У 2015 році Коста-Ріка жодного разу не використовувала нафту, газ чи вугілля для отримання електричної енергії. Поки вистачає того, що отримують від турбін ГЕС. Також в країні для отримання електрики використовуються вітрогенератори, біогаз і сонячну енергію.

В державі працюють два типи ГЕС: звичайні прямоточні та гідроакумулюючі станції.

Варто відзначити, що Коста-Ріка за своєю площею невелика країна – всього 51000 квадратних кілометрів, а її населення становить 4,8 мільйона чоловік. Крім того, тут немає важкої промисловості, є невелика кількість гірничодобувних підприємств і трохи фабрик. Основні напрямки – туризм і сільське господарство. Керівництво держави вже давно здійснює план поступового переходу на «зелену» енергію, і тепер можна стверджувати з повною впевненістю, що план виконаний. Ще трохи, і Коста-Ріка зможе повністю та назавжди відмовитися від нафти, газу і вугілля для отримання електроенергії.

У минулому році близько 80 відсотків енергії, що виробляється в країні, надходило від ГЕС. 13 відсотків – геотермальна енергія, решта – сонячні електростанції та вітрогенератори.

Влітку 2014 уряд Коста-Ріки схвалив план будівництва кількох геотермальних енергостанцій вартістю в 960 мільйонів доларів США. Продуктивність перших станцій повинна скласти близько 55 МВт з ціною питання в 333 мільйонів доларів США.

На сьогодні Коста-Ріку можна вважати першою країною, що, так чи інакше, повністю перейшла на альтернативну енергію.

Схожі записи