Найпотужніший електродвигун для літаків представлений німецькою компанією

Німецька компанія Simens представила світу найпотужніший на сьогодні електродвигун для літаків, аналогів котрому, поки, нема. Якщо перші випробування електродвигуна пройдуть успішно, компанія планує створювати ще потужніші двигуни для літальних апаратів.

simens_221122

Відома в області електротехніки та альтернативної енергетики німецька компанія Siemens оголосила про створення унікального на даний момент електродвигуна, призначеного для літаків, який по номінальній потужності в п’ять разів перевершує всіх існуючих нині конкурентів. За словами представників компанії, їх розробка здатна відкрити нову гілку в розвитку сучасної авіації, для якої електродвигуни поки що залишалися практично невідомим напрямом.

Ті самотні спроби підняти в небо літак на електроенергії, більше нагадували забави аматорів. Створений же інженерами Siemens двигун здатний генерувати потужність в 260 кіловат, чого достатньо для зльоту двотонного повітряного судна. А це габарити сучасних легкомоторних літаків, розрахованих на 2-4 чоловік.

Тобто вже зараз можна говорити про те, що у малої комерційної авіації з’явилися передумови для переходу на нове паливо. І навіть якщо створення виключно електричного комерційного літака зараз виглядає сумнівним, то перспективи створення літальних апаратів з гібридним типом приводу проглядаються вже досить чітко.

 

Що стосується технічних характеристик розробки, то з усного перекладу німецької прес-релізу стало відомо, що швидкість обертання двигуна в ході випробувань склала 2500 оборотів в хвилину, а вага винаходу доволі скромна – всього 50 кілограм.

Вже до кінця нинішнього року в компанії Siemens мають намір встановити електродвигун на невеликий літак і провести його льотні випробування. Якщо вони підтвердять всі розрахунки, то в компанії мають намір взятись ще більш завзято за створення потужніших електродвигунів.

Схожі записи