Скоро літак на сонячній енергії підніметься в небо

В даний час у Швейцарії оперативно йде підготовка до безпрецедентного перельоту специфічного літака, який працює лише на сонячній енергії. Порівняно невеликий літак Jumbo Jet, вагою приблизно 1500 кілограм, який створений за планом відомого швейцарського інженера-конструктора, а також льотчика-випробувача Бертрана Пікара підніметься в повітря вже в лютому 2010-го. На 2012 заплановано проведення першого перельоту даного унікального повітряного судна через Атлантику.


Напередодні дане цікаве творіння Пікара вивели із складального ангара і перевірили можливості геліонакопичувачів до роботи по збору і перетворенню енергії сонячних променів.

У найближчі вихідні Пікар має намір вивести літак на злітно-посадочну смугу, і потім, якщо все пройдет успішно, готуватися до піднімання машини в повітря. Наступний етап – за два тижні спроба підняти літак в повітря і пролетіти декілька метрів. Якщо це удасться, то літак розберуть на частини і перевезуть на базу військово-повітряних сил Швейцарії на заході країни. Там проводитиметься подальші етапи випробувань.

“Ми як брати Райт в 1903-м, готуємося з тією ж ретельністю і трепетом. Наш літак, створений по революційних технологічних принципах, зможе, в разі успіху, служити заміною традиційній авіації”, – говорить представник розробника Адам Борсберг.

mignews

Схожі записи