Львівське таксі переходить на електромобілі

Прогресивні технології у транспорті повільно, але впевнено завойовують українські простори. Нещодавно ми повідомляли про установку однією з національних паливних мереж на своїх АЗК пристроїв заряджання електромобілів і ось цікава новина прийшла зі Львова.

nissan_leaf

Вперше в Україні у місті Львові запустили експериментальне електротаксі. На основі однієї з львівських служб міського таксі організатори впровадили використання електромобілів. Ці автомобілі можна заряджати як від спеціальної зарядної станції на заправках – протягом години, так і від звичайної побутової розетки – протягом семи-восьми годин. Стопроцентного заряду батареї вистачає десь на 170-200 км їзди. Ціна проїзду на електротаксі обійдеться так само, як і на звичайному львівському таксі – в середньому 2-3 грн/км, але шкоди для міського довкілля немає.

Однак на сьогодні існують і проблеми: таксисти кажуть, що “підзарядити” авто можна тільки на кількох заправках у всьому місті, а щоб поповнити батарею з дому, потрібен подовжувач, який провести до машини непросто. Крім того, процес займає багато часу. Та й вартість автомобіля немаленька – мінімум 20 тис. євро. Організатори впевнені, що всі ці проблеми можна буде вирішити.

“Ми хочемо показати людям, наскільки зручний і економний такий вид транспорту (” заправка “електромобіля обходиться приблизно в 5-7 грн на 100 км, а авто на бензині – 180-200 грн). Пасажири задоволені – машина безшумна і дуже м’яка. У найближчий тиждень плануємо підключити до експерименту ще чотири машини. Всього в автопарку проекту – 11 машин”, – розповів організатор проекту Костянтин Євтушенко.

Схожі записи