На Гаваях виробляють біопаливо з повітря

Цими днями на Гаваях, на поточному Тихоокеанському саміті промислової біотехнології та біоенергетики компанія Joule Biotechnologies зробила оголошення про створення циклу виробництва палива безпосередньо з досить багатого вуглекислим газом повітря, використовуючи для цього сконструйовані за допомогою досягнень генної інженерії фотосинтетичні мікроби. Сам процес перетворення вуглекислоти в паливо було назване даною компанією Helioculture-процесом, передає видання cheburek.net. Усередині спеціально для цього розробленого біо-реактора SolarConverter сконструйовані даною компанією мікроби розмножуються, використовуючи вуглекислий газ і сонячне світло. Під час цьогопроцесу мікроби виділяють, залежно від виду мікроорганізмів або етанол, абодизельне паливо або інші види корисної вуглеводневої сировини.


Хоча цей Helioculture-процесс перетворення може здаватися дуже схожим на інші технології виробництва палива, як от наприклад, з морських водоростей, все ж він багато чим відрізняється з ряду причин (що дуже вигідно і корисно):

– для виробництва не використовується сільськогосподарська сировина;

– процес не виробляє біомасу;

– процес не потребує прісної води;

– мінімальне використання земельних угідь, у тому числі некультивованих земель;

– виробляє паливо «безпосередньо», без додаткових процесів екстракції речовини і очищення.

Цей прорив в області технологій виробництва біопалива став можливий завдяки відкриттю унікальних генів, що кодують ферментативні механізми, які дозволяють провести прямий синтез молекул алканів і олефинів, що входять в хімічний склад дизельного палива. Тепер, мабуть, спроектувати мікроорганізми, що виробляють інші види палива, – питання найближчого майбутнього.

На сьогоднішній день виробництво біопалива було створене в лабораторних умовах. Проте Joule Biotechnologies має намір відкрити експериментальний завод на південному заході США на початку 2011 року. Виробництво палива в промисловому масштабі компанія планує почати в 2012 році. За словами президента і генерального директора Joule Biotechnologies Біла Симса, за допомогою Helioculture-процесса можна буде виробляти до 20 тисяч галонів біопалива в рік.

Схожі записи