На Івано-Франківщині запрацював перший біогазовий завод

На Івано-Франківщині компанія з данськими інвестиціями «Даноша», яка на сьогоднішній день є одним з найбільших свиногосподарств в Україні, ввела в експлуатацію перший біогазовий завод. Завод працює у селі Копанки Калуського району.

byogazovii_zavod

На Івано-Франківщині компанія з данськими інвестиціями «Даноша», яка на сьогоднішній день є одним з найбільших свиногосподарств в Україні, ввела в експлуатацію перший біогазовий завод. Завод працює у селі Копанки Калуського району.

На об’єкті щодня перероблятиметься 400 тонн відходів свинокомплексу, в результаті чого господарники будуть отримувати в середньому 4 млн куб. м газу, 10 млн кВт/год. теплової енергії та 9,5 млн кВт/год. електроенергії упродовж року, повідомили у прес-службі Івано-Франківської облдержадміністрації.

«Відходи з ферми змішуватимуться з іншими: соломою, зіпсованим зерном, – розповідає про технологічні процеси майстер цеху біогазу Іван Кальковець. – Це як біомаса піддаватиметься ферментації, внаслідок чого метанотворчі бактерії «поїдатимуть біомасу» і вироблятимуть біогаз».

Процес відбуватиметься за відсутності кисню і при температурі +39 градусів. Під час ферментації знищуватимуться патогенні мікроорганізми.

Серед інших переваг біогазового виробництва – зведення до мінімуму запаху відходів тваринництва, оптимізація їх використання у ролі цінного добрива, зменшення впливу на навколишнє середовище за рахунок обмеження викидів парникових газів.

За словами, першого заступника директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василя Ємчука, відпрацьовані після газової установки відходи у вигляді торфу поступатимуть на поля, що дасть можливість підживити землі, які потребують органіки.

На думку міністр екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова, який оглянув установку, відкриття виробництва вирішуватиме, в першу чергу‚ екологічні проблеми та сприятиме впровадженню альтернативних джерел енергії.

«Лише ця установка дасть можливість економити біля 1,5 мільйонів кубічних метрів газу на рік, – наголосив Проскуряков. – Якщо ми такі проекти будемо запроваджувати на всіх тваринницьких комплексах і помножимо ці півтора мільйона на кількість комплексів, зможемо досить багато зекономити на газі. А це зараз одне з пріоритетних завдань».

Компанія «Даноша» планує відкриття на Івано-Франківщині ще трьох біогазових заводів. Перший з них господарники розраховують запустити в дію у 2015 році. Він працюватиме у с. Тустань Галицького району.

Додамо, що ТзОВ «Даноша» має виробничі потужності у селах Копанки, Лука, Вилки Калуського району, Тустань, Лани Галицького району. Утримують 125 тисяч голів свиней.

Джерело – ZAXID.NET

Схожі записи