Попит на сонячні батареї продовжить рости

У міру того як на світовому ринку продовжується зростання цін практично на всі енергоносії, все більше компаній замислюється про перехід на альтернативні джерела енергії, щоб хоч частково знизити стрімке зростання виробничих витрат, передає Reuters.

9884_sonichni_batarei

У міру того як на світовому ринку продовжується зростання цін практично на всі енергоносії, все більше компаній замислюється про перехід на альтернативні джерела енергії, щоб хоч частково знизити стрімке зростання виробничих витрат, передає Reuters.

Так, американський виробник комп’ютерної техніки, мультимедійних плеєрів і мобільних телефонів Apple Inc подумує про те, щоб перейти на сонячні батареї для своїх плеєрів iPod. Схожі думки з’являються і в інших виробників, які вже втомилися від стрімкого подорожчання нафти і газу.

Звичайно, сонячні панелі поки не можна назвати дешевими і загальнодоступними. Однак більшість експертів запевняють, що незабаром сонячна енергетика стане цілком гідним конкурентом нафти і газу, тим більше враховуючи той факт, що вона є екологічно чистим і поновлюваним джерелом енергії, на відміну від того ж чорного золота. “У найближчому майбутньому – через два або три роки – сонячна енергія стане цілком конкурентоспроможною”, – запевняє аналітик Lehman Brothers Вішаль Ша.

Згоден з ним і голова SunPower Corp Том Вернер. Він вважає, що в США сонце стане популярним джерелом енергії вже в найближчі 5 років. “Через стрімке зростання цін на енергоресурси ця галузь розвивається швидше, ніж ми думали. Тепер стає зрозуміло, що це вже не фантазії, а реальність”, – додає експерт. Підтримує його і глава Evergreen Solar Inc, великого американського виробника сонячних панелей, Річард Фельдт: “Сонячна енергія скоро витіснить всі інші види енергії. Думаю, це відбудеться в найближчі п’ять років”.

Варто відзначити, що поки основною проблемою для цієї індустрії є дуже високі ціни на кремній – основний елемент сонячних панелей. Причому, за прогнозами учасників ринку, дефіцит цього металу збережеться як мінімум протягом найближчих двох років. Після цього ціни на кремній повинні знизитися, що в свою чергу призведе до різкого зростання попиту на сонячні батареї.

Більше того, останнім часом з’являються і нові технології, які не передбачають використання кристалічного кремнію, що може також незабаром спровокувати падіння цін і, відповідно, збільшити попиту на сонячні батареї. “Зараз ця індустрія кардинальним чином відрізняється від того, що було два роки тому”, – відзначає провідний аналітик Lux Research Тед Салліван.

Тим часом на тлі настільки оптимістичних прогнозів аналітиків напрочуд позитивну тенденцію демонструють і акції компаній, що виробляють обладнання для сонячної енергетики. “Є всі підстави вважати, що ринок обладнання для сонячної енергетики досяг свого” дна “. Зараз інвестори дуже позитивно ставляться до цієї галузі”, – відзначає аналітик Raymond James Павло Молчанов.

Правда, деякі аналітики радять інвесторам поки бути насторожі. Наприклад, на думку представника $ 50-мільйонної Green Century Balanced Fund Еріка Беккера, якщо ціни на чорне золото раптом почнуть різко знижуватися, акції компаній сонячно-енергетичного сектора можуть різко обвалитися. “Якщо темпи зростання світової економіки все ж сповільняться і на цьому тлі впадуть ціни на енергоактиви, акції компаній, що виробляють обладнання для сонячної енергетики, можуть також постраждати”, – додав він.

Схожі записи