Компактна батарея на дерев’яній основі не поступилася традиційним накопичувачам

Вчені з Мерілендського університету в Коледж-Парку заявили про те, що їм вдалося розробити ефективну, довговічну, екологічно чисту батарею, основним матеріалом для якої послужило дерево.

dereo_batareya

Вчені з Мерілендського університету в Коледж-Парку заявили про те, що їм вдалося розробити ефективну, довговічну, екологічно чисту батарею, основним матеріалом для якої послужило дерево. Нова розробка американських фахівців має невеликі розміри. Основний компонент, який входить до складу батареї – дерев’яна тріска, покрита оловом.

За заявами самих учених, крихітка володіє досить значним потенціалом і вже зарекомендувала себе як одна з найбільш довговічних натрій-іонних нанобатарей. Дослідники вважають: акумулятори, створені на основі даної технології, найкраще підійдуть для зберігання енергії у великих масштабах, наприклад для зберігання надлишкової енергії, виробленої об’єктами відновлюваної енергетики.

Даний продукт вигідний ще й з економічної точки зору через низьку вартість матеріалів, що використовуються для виготовлення подібних батарей.

Розробники еко-френдлі «батарейки» також зазначили, що підкладка, виконана з дерев’яних волокон, призначена для збереження води, насиченою мінералами. Така вода дуже близька за своїм складом до електролітів, що використовуються в традиційних акумуляторах.

Девайс вже встиг зарекомендувати себе з кращого боку під час проходження тестових випробувань, в ході яких батарея пройшла через 400 повних циклів заряду-розряду. Можна говорити про те, що за тривалістю роботи та надійності дане джерело живлення порівняємо зі звичайними промисловими акумуляторами.

Схожі записи