Ринок сонячної енергії зросте на 20% в 2014 році

Агентство Bloomberg з нової енергетики (Bloomberg New Energy Finance – BNEF) опитало ряд найбільш авторитетних і шанованих у світі аналітиків з сонячної енергетики, з метою отримати експертний висновок про ймовірний розвиток сонячного ” сектора енергетики в 2014 році.

5699_sonyachni_paneli

Агентство Bloomberg з нової енергетики (Bloomberg New Energy Finance – BNEF) опитало ряд найбільш авторитетних і шанованих у світі аналітиків з сонячної енергетики, з метою отримати експертний висновок про ймовірний розвиток сонячного ” сектора енергетики в 2014 році.

Результати показали, що більшість експертів очікують зростання ринку фотовольтаїки приблизно на 44,5 ГВт в цьому році – 20,9% зростання сонячної промисловості порівняно з 2013 роком.

Агентство Bloomberg з нової енергетики опитало відповідальних осіб в IHS Inc., Deustche Bank AG, HSBC Holdings Plc, Citigroup Inc., Yingli, NPD Solarbuzz,. Wacker Chemie AG, і PricewaterhouseCoopers LLP, попросивши представника кожної компанії озвучити свої прогнози.

Сонячні потужності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і США зростуть і в 2014 році, до них також приєдналися багато нові сонячні ринки

Зростання ємності глобального сонячного ринку фотовольтаїки склало 20,3% в період між 2012 і 2013 роком – більшість експертів зійшлися на думці, що аналогічний рівень зростання слід очікувати і в 2014 році. Китай буде відігравати провідну роль у цьому році, закріпивши свої позиції в якості найбільшого у світі ринку сонячних фотоелектричних установок, випереджаючи Японію і США – державна підтримка сонячних технологій в Китаї грає величезну роль, що призведе до зростання сонячної ємності, на додаткові 10-14 ГВт. Багато експертів вважають, що велика трійка країн зможе просунути ринок сонячної енергетики до великих висот.

“Після двох років серйозного спаду, глобальний ринок сонячної енергетики знову готовий до значного зростання”, говорить старший директор з сонячним дослідженнями компанії IHS, Аш Шарму. “У 2014 році, у всьому світі фотоелектричні установки будуть приростати двозначними цифрами – капітальні витрати на виробництво сонячних компонентів зменшуються, вартість сонячних модулів стабілізуються і ринки знаходяться на підйомі.”

У той час як рівень сонячних установок в Європі знизився, зростання в Китаї, Японії і США підтримується – хоча й у меншому масштабі – на нових ринках Бразилії, Чилі, Таїланду та Австралії.

В Азії, сонячні важковаговики, такі як корпорації SunPower і Yingli, знову стають прибутковими, що відбивається на вартості акцій сонячних компаній, які зросли за останні 12 місяців. Згідно з даними Bloomberg, індекс NYSE Bloomberg Global Solar Energy Index виріс на 70% в минулому році. Одночасно з цим, сонячні виробники почали виходити з вимушеної сплячки, викликаної кризою глобального надвиробництва доступних сонячних компонентів в 2012 і 2013 роках.

Компанії SunPower, Panasonic і Yingli повідомили про позитивні фінансові показники, а другий квартал цього року обіцяє стати переломним моментом – ймовірно багато провідних компанії на сонячному ринку, також повідомлять про свої перші прибутки за останні три роки.

В цілому, за даними агентства Bloomberg, $102 млрд. у всьому світі було вкладено в сонячні установки в 2013 році.

Схожі записи