“Укренерго” дасть 100 млн грн під проект Activ Solar

У минулому році австрійці побудували в Одеській області дві сонячні електростанції. Компанія “Укренерго” витратить майже 98 млн грн з держбюджету на будівництво лінії електропередач “Придунайська – Залізничне” з пристанційним вузлом.

Як повідомляють “Наші гроші”, об’єкт будується для підключення об’єкта альтернативної енергетики в Одеській області. Як відомо, в 2012 році в регіоні було побудовано дві сонячні електростанції (“Старокозаче” та “Дунайська”) компанії Activ Solar, яку пов’язують із братами Андрієм і Сергієм Клюєвими. Причому остання була завершена лише в листопаді 2012 року.

Лінія електропередаіч також включена в Державну цільову економічну програму енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки

Будувати ЛЕП буде ТОВ “Связьтехсервіс”, єдиним конкурентом якої виступила корпорація “Союз”, чиї послуги виявилися трохи дорожчими.

Нагадаємо, Activ Solar за останні два роки побудувала в Україні шість сонячних станцій, загальна потужність яких перевищує 300 МВт. В їх число входять, зокрема, такі великі об’єкти, як “Перово” (106 МВт) та “Охотникове” (83 МВт).

Керівником компанії є Каве Ертефай, який, як з’ясувала “Українська правда”, є зятем Сергія Клюєва, брата глави РНБО. При цьому в засновниках Activ Solar значиться траст із Ліхтенштейну, який пов’язаний з компанією “Танталіт”, номінальним власником резиденції Віктора Януковича “Межигір’я”.

У той же час про володіння контрольним пакетом акцій в Activ Solar заявив австрійський бізнесмен, засновник і керівник Diamond Aircraft Industries, одного з найбільших світових виробників легкомоторних літаків, Крістіан Дріс (Christian Dries).

Схожі записи