В Україні дозволили домогосподарствавам продавати власну “альтернативну енергію”

Набув чинності Порядок продажу, обліку та розрахунків за електроенергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затверджений постановою НКРЕ від 27 лютого 2014 року № 170.

zeleni_tehnologii

Набув чинності Порядок продажу, обліку та розрахунків за електроенергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затверджений постановою НКРЕ від 27 лютого 2014 року № 170.

Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки для виробництва електрики з сонячного випромінювання, потужністю не перевищує 10 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електроенергією. Він має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Енергопостачальник, на території здійснення ліцензованої діяльності якого розташоване особисте домогосподарство, не має права відмовити побутовому споживачеві в покупці по «зеленому» тарифу електроенергії, виробленої генеруючої установкою. Якщо потужність генеруючої установки перевищує дозволену до споживання за договором про користування електроенергією, енергопостачальник протягом двох робочих днів повинен письмово повідомити про відмову в купівлі та надати рекомендації щодо необхідності збільшення дозволеної до споживання потужності.

Якщо потужність генеруючої установки перевищує 10 кВт, енергопостачальник протягом двох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про відмову в купівлі електроенергії за «зеленим» тарифом.

Після установки генеруючої установки побутовий споживач повідомляє про це енергопостачальника заявою-повідомленням за затвердженою формою. Також подається

два примірники заповненої по одному з варіантів однолінійної схеми підключення генеруючої установки приватного домогосподарства з використанням мережевого інвертора.

Побутовий споживач продає енергопостачальнику за «зеленим» тарифом, установленим НКРЕ, відповідно до Закону «Про електроенергетику», електрика, вироблена з енергії сонячного випромінювання генерує установкою приватного домогосподарства в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії таким приватним домогосподарством.

Нагадаємо, «зелений» тариф для приватних домогосподарств, якщо установки були введені в експлуатацію з 1 квітня 2013 р. по 31 грудня 2014 р. встановлений на рівні 389,34 коп / кВт · год. (без ПДВ).

Схожі записи