Японія планує розпочати з 2030 збирати сонячну енергію з космосу

Одним з найбільш істотних недоліків збору сонячної енергії є залежність від місцевих погодних умов, часу доби і навіть періоду року. У похмуру погоду і в нічний час установки з сонячними фотоелектричними панелями вимушено простоюють.

sonyachna_energiya_v_kosmosi

Одним з найбільш істотних недоліків збору сонячної енергії є залежність від місцевих погодних умов, часу доби і навіть періоду року. У похмуру погоду і в нічний час установки з сонячними фотоелектричними панелями вимушено простоюють. З метою вирішення цієї проблеми – залежності роботи сонячних електростанцій від сезонних і погодних змін – Японія розробляє нові інноваційні системи збору сонячної енергії з космосу.

Передбачається, що космічні сонячні електростанції будуть складатися з геостаціонарних супутників, які позиціонуються на відстані 36000 кілометрів над поверхнею нашої планети, які передаватимуть зібрану енергію на Землю у вигляді лазерних променів або мікрохвиль. В даний час японське космічне агентство JAXA разом зі своїми партнерами вирішують питання про те, який спосіб передачі енергії на великі відстані виявиться найбільш економічно рентабельним, здійснюючи наземні експерименти.

Незважаючи на необхідність вирішення цілого ряду технологічних проблем для реалізації проекту, досі результати експериментів є багатообіцяючими. Сьогодні проект офіційно перейшов зі стадії концепції на стадію розробки необхідних технологій та практичної демонстрації. Як вважають в агентстві JAXA, система збору сонячної енергії в космосі буде готова для практичного використання до 2030 року.

Що ж, враховуючи енергетичні проблеми в Японії, дослідження в галузі космічної сонячної енергетики стало цілком очікуваним логічним кроком країни в напрямку використання альтернативних джерел енергії.

Варто відзначити, що в даний час агентство НАСА також розробляє аналогічну систему, перший прототип якої планується запустити в космос в 2025 році, правда, якщо не буде скорочено фінансування проекту у зв’язку з цим фінансовою кризою в США.

Схожі записи