Затверджений “зелений тариф” для трьох геліоелектростанцій в Криму

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) затвердила “зелений тариф” на електроенергію, що виробляється компаніями ТОВ “Крайміа Солар 3”, ТОВ “Крайміа Солар 4” і ТОВ “Крайміа Солар 5” (усе – Сімферопольський район Криму). Ставка “зеленого тарифу” для усіх 3 станцій встановлена на рівні 505,09 коп/кВт. У свою чергу, собівартість електроенергії, вироблюваної станціями, складає 256,23 коп/кВт. Загальна пікова потужність 3 станцій складає 5 МВт. Дочірні “Крайміа Солар 1-5” були зареєстровані компанією “Актив Солар” (Київ) для будівництва п’яти геліоелектростанцій в селі Джерельному (АРК). Загальна пікова потужність 5 станцій на сьогодні складає 7,5 МВт.

За інформацією джерела, “Актив Солар” розглядає питання будівництва геліоелектростанцій в Криму загальною потужністю 600 МВт, в Одеській області – загальною потужністю 420 МВт. Згідно з програмою енергозбереження Криму на 2010-2014 року, “Актив Солар” може збільшити потужність станцій в Криму до 300 МВт вже до 2012 року.

У цей термін планується збільшити потужність геліоелектростанцій в селі Джерельному до 20 МВт, і побудувати станції потужністю 100 МВт в селі Трудовому, потужністю 80 МВт – в селі Перового (усі три – Сімферопольський район), потужністю 100 МВт в селі Охотнікове (Сакский район). Згідно з озвученими представником “Актив Солар” на засіданні НКРЕ даними, середня вартість спорудження одного мегавата геліоелектростанції складає 2,7 млн євро. За його словами, перші дві станції “Актив Солар” окупляться за 7 років, термін окупності 5 геліоелектростанцій в Джерельному складе близько 10 років. При цьому термін служби елементів сонячних батарей – 25 років.

Схожі записи