До 2050 року сонячна енергетика займе 70% світового енергетичного ринку

Про це Європейська технологічна і інноваційна платформа для фотоелементів (ETIP PV) заявила на 24-х кліматичних переговорах ООН.

soniachni_paneli

Сонячна енергетика може стати основним джерелом електроенергії в світі. Про це Європейська технологічна і інноваційна платформа для фотоелементів (ETIP PV) заявила на 24-х кліматичних переговорах ООН.

Через три десятиліття сонячні електростанції та панелі на дахах потенційно можуть зайняти 69% всього енергетичного ринку. Частка вітрогенераторів складе 18% до 2050 року.

Твердження засноване на дослідженнях, проведених в Технологічному університеті Лаппеенранта (Фінляндія). Вчені вважають, що необхідно перестати будувати нові нафтові, вугільні та атомні електростанції, поступово нарощуючи обсяг сонячної і вітрової генерації. Якщо приріст щорічно становитиме 3-4%, до 2050 року фотоелементи стануть найбільшим у світі джерелом енергії.

Гідроенергетика, навпаки, втратить свої позиції. Її частка на світовому ринку впаде з 16% до 8%.

На думку фахівців ETIP PV, така стратегія принесе величезну вигоду європейським виробничому сектору. Якщо в 2012 році Європа була безсумнівним лідером по виготовленню сонячних панелей, зараз її частка ледь дотягує до 6%. Найсильніша конкуренція на азіатському і американському ринках, а також зростаючий інтерес до сонячної енергетики з боку африканських країн може підстьобнути європейських виробників до вибухового зростання і розвитку.

Європейська комісія представила своє бачення розвитку чистої енергетики до 2050 року. Зараз 75% викидів СО2 надходить з промислового сектора. А значить, в найближчі два десятиліття потрібно на 80% перевести його на поновлювані джерела енергії.

Така політика дозволить скоротити імпорт викопного палива і заощадити € 2-3 трильйона після 2030 року.

Щорічно з цих грошей можна буде виділяти по € 175-290 млрд на створення вуглецево-нейтральної економіки. Сьогодні ЄС вкладає 2% ВВП в свою енергетичну систему. А щоб досягти поставлених цілей, потрібно збільшити інвестиції до 2,8%.

Франція вже представила власну стратегію щодо переходу на нову енергетику і пообіцяла закрити чотири залишилися вугільні електростанції до 2022 року, а також 14 атомних реакторів першого покоління сумарною потужністю 900 МВт до 2035 року.

Схожі записи