Альтернативна енергія для приватного будинку: електрична енергія

Опалення приватного будинку альтернативними методами може здійснюватися на основі фітрогенератирів, фотомодулів, теплових помп та сонячних колекторів.

ae0

Опалення приватного будинку альтернативними методами може здійснюватися на основі вітрогенератирів, фотомодулів, теплових помп та сонячних колекторів.

Фотомодулі

Щоб виробити електроенергію з використанням сонячної енергії на фрагменті даху встановлюють систему, наприклад, з дванадцяти фотомодулів сонячної енергії YabangSolar 240W/24V. Кожен з них має номінальну потужність у 240 Вт. Така система дає продуктивність в місяць в триста-чотириста кіловат-годин з березня до вересня, коли активність сонця є найвищою. В інші пори року цей показних тримається приблизно на рівні 150 кВт-год.

Зону розташування фотомодульного поля та кут нахилу обирають, виходячи з розрахунків, щоб одержати максимальне віддання, але має бути передбачена і можливість керуванням кутом нахилу фотомодулів.

ae01

Всі фотомодулі під’єднають до інверторної системи XANTREX XW 7048 E, що має 6 кВт (нова розробка сонячних інверторів, що продукується під маркою Schneider Electric Conext XW+ 7048 E) через зарядний пристрій на дванадцять фотомодулів.

Для накопичення виробленої електроенергії встановлюють батарею з сорока акумуляторів SUNLIGHT PzS, що має ємність 93 Амп/год, 48 В, та розміщають її на глибині три метри під землею

Треба знати, що продуктивність роботи такої системи залежить від обрання інвентора енергії сонця та контролера заряду акумуляторів не менше, чим від вірності розташування сонячних панелей.

Коефіцієнт корисної дії такої інвентора є одним з найвищих серед подібних конструкцій. Що стосується контрлера заряду акумуляторів – є особливі вимоги до цього пристрою. Особливість джерела енергії (адже при перемінливій хмарності генерація не буде стабільною) викликає обов’язковість отримання максимальної потужності, до надійного контролю заряду акумуляторної батареї. Досить важливо мінімізувати втрати електроенергії для систем електропостачання на сонячних елементах на всіх етапах.

Вітрогенератор

В електрику перетворюють і енегію повітряних потоків. Для цього на ділянці можна, наприклад встановити вітрогенераторну установку FLAMINGO AERO 4-6,7/1000, з п’ятьма кіловатами потужності. Діаметр її вітротурбіни досягає 6,7 метри. Такий генератор постачають з ферменною 26-метровою щоглою FLAMINGO AERO

ae1

В найбільш сприятливий період, зазвичай, з вересня по березень, цей вітрогенератор може видати 450-650 кВт-ч на місяць, а влітку, коли активність вітру є помірною – до 200 кВт-ч в місяць. Якщо не застосовувати додатково до фотомодулів ще й вітрогенератор, то забезпечити повністю будинок в сезон з вересня до березня в Україні не лише проблематично, але й недоцільно економічно.

Приблизний результат з вироблення електроенергії

Опалення будинку на основі альтернативних систем на основі вітрогенератора та фотомодулів дозволяють отримувати разом приблизно сімсот кіловат-годин, чого з головою вистачає щоб гарантувати життєдіяльність «свого» будинку площею у 350 кв. м.

З березня по вересень: 300-400 кВт-год в місяць від фотомодулів плюс 200 кВт-год в місяць від вітрової машини.

З вересня по березень – 450-600кВт-год в місяць від вітрогенератора плюс 150 кВт-год в місяць від фотомодулів.

Схожі записи