Альтернативна енергія для приватного будинку: теплова енергія

Щоб виробляти теплову енергію можна встановити піролізниу твердопаливну котельну установку та сонячний колектор

ae00

Твердопаливний котел

Щоб виробляти теплову енергію можна встановити піролізниу твердопаливну котельну установку Viessmann Vitoligno 100-S, яка має потужність у 60 кВт. Такий котел забезпечує високу ефективність спалення палива з деревини, та й завантажувати його при номінальному режимі роботи треба лише раз на добу.

Потужності цього теплового пристрою вистачає не лише для опалення 350 м² будинку, котел може додатково забезпечити теплом ще 120 м², наприклад, гостьові приміщення та лазню.

Обирати такий твердопаливний котел бажано з огляду на меншу вартість палива та відсутність проблем, характерних для газових балонів, в першу чергу – безпеки. Це стосується будинку в який недоцільно підводити газопровід.

ae3

Сонячний колектор

Ще одним альтернативним джерелом опалення, що діє за принципом перетворення в теплову енергії енергію Сонця, є сонячний колектор. Бажано обрати сонячний колектор Atmosfera CBK-A, з сорока вакуумними трубками (24 мм). Подібна система в стані видавати щоденно по триста літрів гарячої води.

Теплову енергію, що виробляється, скидають у буферну ємність або нею ж підігрівають у бойлері воду до гарячої.

Є природним, що влітку, коли маємо період найбільшої сонячної активності, створюється надлишок теплової енергії, яку виробляє сонячний колектор. Як тільки температура води у чотирьохсот літровому бойлері сягає 60°С, триходовий клапан за допомогою контролера направляє надлишкову теплову енергію в буферну ємність, об’єм якої складає дві тисячі літрів, і вона має вбудований теплообмінник у 45 кВт та два ТЕНи по два кіловати.

Влітку енергія тепла з буферної ємності використовується лише для обігрівання підлог в ванних кімнатах та санвузлах.

Обрання вакуумного типу сонячних колекторів зумовлено вищим ККД та можливістю ефективної дії взимку в умовах похмурої погоди для якої є характерним розсіяне світло.

Загальні рішення для заощадження енергії

Для опалення будинку використовують твердопаливний котел, спеціальні радіатори, при цьому змонтована тепла підлога для обігрівання якої використовується тепло від альтернативних джерел енергії. Для цього вигідно встановити німецькі трубопроводи Rehau у стяжці.

Гаряче водопостачання забезпечується з нержавіючого 300 літрового бойлеру, з двома теплообмінниками для нагрівання води від сонячного колектора, та від твердопаливного котла.

Схожі записи