Нова технологія може підвищити ефективність фотоелементів майже на 70%

Фотоелементи використовують тільки дуже вузький діапазон світлового спектру. Випромінювання, що знаходиться за межами цього вузького діапазону не використовується і просто розігріває кристали. Цей ефект обмежує максимальну ефективність існуючих сонячних батарей на рівні близькому до 30%.

technion-photovoltaic-cell-efficiency-889x592

Нова технологія була розроблена дослідниками з Техніона Ізраїльського технологічного інституту. Науковий прорив може бути використаний для подолання обмежень сучасних технологій для освоєння сонячної енергії для того, щоб задовольнити зростаючі потреби в енергії. Фотоелементи використовують тільки дуже вузький діапазон світлового спектру. Випромінювання, що знаходиться за межами цього вузького діапазону не використовується і просто розігріває кристали. Цей ефект обмежує максимальну ефективність існуючих сонячних батарей на рівні близькому до 30%.

У статті, нещодавно опублікованій в Nature Communications, команда Technion пояснила, що їх технологія заснована на проміжному процесі. Фотолюмінесценції матеріал, створений командою, поглинає більшу частину випромінювання від Сонця. Тепло і світло від сонця потім перетворюється в в «ідеальне» випромінювання, що потрапляє вже фотоелектричний елемент й призводить до більш високої ефективності перетворення. Ефективність пристрою збільшується з 30% до 50%. Оптична технологія охолодження повторно випромінює поглинуте світло при більш високій температурі, тим самим охолоджуючи випромінювач.

Схожі записи