|

На Львівщині збудували велику сонячну електростанцію (Відео)

У с. Ралівка на Самбірщині Львівської області закінчили будівництво сонячної електростанції загальною потужністю 4 МВт, що здатна генерувати до 5 млн кВт-годин електроенергії в рік.

У с. Ралівка на Самбірщині Львівської області закінчили будівництво сонячної електростанції загальною потужністю 4 мегават, що здатна генерувати до 5 млн кіловат-годин електроенергії в рік.

Про це повідомив директор ТОВ «Самбірська сонячна станція-2» Максим Козицький.

Дана станція належить до типу СЕС, де використовуються фотобатареї.

Конструкція фотопанелей дозволяє змінювати їхній кут відносно сонця, залежно від пори року, зазначив головний інженер станції Сергій Триноженко. Товщина панелей — 6 міліметрів: два шари скла товщиною 2,5 мм, між якими знаходяться фотоелементи.

Коефіцієнт корисної дії сонячний батарей становить близько 15%.

Самбірська сонячна електростанція-2 from AlexanderKULYK on Vimeo.

Інвертори фотопанелей під’єднані до мережі Інтернет, тож всі дані автоматично надсилаються в ДП «Енергоринок», який купуватиме вироблену цією станцією електроенергію.

Судячи зі слів Максима Козицького, проект будівництва сонячної електростанції біля Самбора коштував 4,4 млн. євро. Очікується, що інвестиції окупляться приблизно за 7 років. «На даному етапі це дуже хороша окупність», — зауважив він.

«Інвесторами даної станції виступила група наших компаній, яка спробувала залучити також кредит Європейського банку реконструкції та розвитку, але на даному етапі в проекті використані приватні кошти. Напевно, даний об’єкт ми спробуємо рефінансувати через український банк», — розповів Козицький.

За його словами, інвестори налаштовані будувати у Львівській області нові станції. Наразі шукають під них майданчики.

Раніше в ЗМІ повідомлялось, що Самбірська сонячна станція — це спільний проект української компанії «Еко-оптіма» та чеської ТТС-енерго. Будівництво станції стартувало у 2012 році. Вона займає площу 22 гектара. Обслуговують її всього 9 працівників.

Схожі записи