|

Сонячна енергетика в Німеччині пережила стрес-тест під час затемнення сонця

20 березня 2015 року відбулося повне затемнення сонця. Особливу увагу це явище привернуло в Німеччині, адже тут сонячна енергетика дає більше 35 ГВт електроенергії.

sonce

В п’ятницю 20 березня 2015 року відбулося повне затемнення сонця. Ця подія змусила до багатьох досліджень, обговорювань та переживань. Особливо в Німеччині, де сонячна енергетика виробляє більше 35 ГВт електроенергії. Дослідники ретельно вивчали це явище, оскільки воно трапляється не надто часто, попереднє повне затемнення було в 1999, а наступне схоже явище, яке може побачити в Німеччині, буде аж у 2026. Економісти та технологи вираховували суми втрат сонячної енергії. Масмедії були переповнені обговоренням цього явища, серед людей панував “страх” за збій в енергопостачанні та очікування цієї хвилини видовища.

Тож як пройшла насправді ця година 80% сонячного затемнення для Німеччини?!

Як і прогнозувалося, сонячне затемнення стало причиною економічних збитків та збою накопичення сонячної електроенергії. Це був так званий тест-стрес для сонячної енергетики, на електростанціях можна було спостерігати суттєву зміну кривих вниз, а потім знову дуже крутий підйом до гори.

grafik

На графіках, вивчених дослідниками Studie des Fraunhofer ISE, можна побачити швидкість зміни сонячної енергії за час сонячного затемнення значно вище, ніж коливання в інші дні.

За час сонячного затемнення збір електроенергії впав нижче показника 5 ГВт, а о 12:57 годин затемнення закінчилося в Німеччині і сонячна енергія знову піднялася більше ніж 20 ГВт. Це було на моніторі сонячних електростанцій. Найбільшою проблемою того дня і цього природнього явища було те що електроенергія швидко вимкнеться, різко впаде до низу, а потім швидко збільшиться.

Економісти підрахували можливі витрати на безхмарний день, їхня сума рівнозначна 3,39 мільйонів євро, а компенсація для операторів фотоелетричних систем в разі вимушеної зупинки може досягнути навіть 9,95 мільйонів євро. Всі повні суми збитків та компенсацій ще опрацьовуються, підбиваються та аналізуються дослідницьким центром Energy Brainpool.

grafik_2

Сонячне затемнення 1999 року, небо не було синім, як у 2015 році. Тут ви бачите монітор сонячної електростанції зроблений Neuen Messe Munchen у 11.8.1999, пояснює Едвін Кунов, керівник проекту Siemens Solar. Багато коливань показують коливання через сильну хмарність. Затемнення було повним, тому сонячна енергія зменшилася майже до показника нуль. Залишкова радіація становила приблизно 5 ват на м2.

Схожі записи