До 2020 року нас чекає революція електромобілів

Дуже багато факторів вказують на те, що в недалекому майбутньому ринок автотранспорту зазнає кардинальних змін. Електромобілі заполонять наші вулиці тихим шумом своїх електродвигунів, а нафтові магнати рахуватимуть свої збитки. Світ на порозі великих змін.

ecoavto

Судячи з останніх новин в світі технологій виробництва електромобілів – високо імовірним є прорив цієї галузі до 2020 року. Щоб пояснити наші міркування, почнемо з піонера галузі – компанії Tesla Motors. Основний акціонер Елон Маск, котрий заробив гроші на продажі фінансової системи PAY PAL за півтора мільярда доларів, є одним з основних лобістів галузі електромобілів в США та законодавцем моди в інноваційному підході до її розвитку. Недавно стало відомо, що він підписав угоди з лобістськими групами в США щодо відміни заборони реалізовувати автомобілі без участі дилерів у декількох штатах.

tesla_s2

Така заборона зокрема перешкоджатиме продажу електромобілів наприклад через Ebаy або Amazon. Звичайно лобіювання законів діло не просте і може затягнутись у часі, але й продавати електромобілі Tesla поки що не складно. Адже згідно останньої інформації щодо продажів, найбільше Tesla продається в класі еліт, а попит перевищує пропозицію, оскільки виробництво акумуляторних батарей є обмеженим.

tesla_home_1

Та тут треба згадати про ще один чинник – компанія Tesla обіцяє дочергово завершити будівництво своєї гігафабрики виробництва акумуляторів до 2017 року. Також важливу роль має й розвиток самих технологій виробництва акумуляторів.

Недавно General Motors провів презентацію Chevrolet Bolt, анонсувавши його надзвичайні можливості – недорога акумуляторна батарея, котра дає заряд електромобілю на 320 км, а заряджається за 45 хвилин.

bolt1

Як відомо, ця модель повинна створити конкуренцію новому електромобілю Tesla 3. Отож параметри акумулятора Tesla 3 повинні бути відповідні. За попередніми розрахунками Chevrolet Bolt мав би коштувати 33000$ ; а Tesla 3 – 35000$. Це вже набагато ближче до середнього споживача та масового виробництва ніж більшість, попередніх моделей.

Передбачаючи імовірний прорив Елон Маск вже зробив гучну заяву, що вартість його компанії Tesla наздожене Aple до 2025 року. Дуже смілива заява.

byd_e6

Та це ще не все. Ми забули про Китай. Спеціалісти зробити будь-що, навіть електромобіль з підручного матеріалу. Хоча нам нема чого насміхатись, бо на даний момент у них є всі можливості щоб зробити революцію в електромобілів реальністю. Флагман китайського автомобілевиробництва компанія BYD Auto активно шукає можливості розвитку за межами своєї країни. Звичайно стати впливовим гравцем в Європі чи США складно, зате Бразилія цілком підходить. Уже цього року має розпочати роботу завод по виробництву електроавтобусів (1000 штук в рік) та акумуляторів до них в місті Кампінас в регіоні Сан-Паулу. Влада Бразилії активно підтримує ініціативи китайської компанії, а враховуючи проведення Олімпійських Ігор в 2016, ще й виступає серйозним замовником. BYD Auto зовсім недавно виграла тендер з розробки та впровадження схеми громадського транспорту в Ріо-де-Жанейро. Стартуватиме робота автопарку з 300 електричних транспортних засобів. Після вдалого старту будівництва заводу, сторони вирішили продовжити співпрацю і оголосили про будівництво другого, який буде побудований або в штаті Сан-Паулу, або Мінас Жерайс, або Ріо-де-Жанейро. Крім повного циклу виробництва електроавтобусів та акумуляторів, також планується виробництво сонячних панелей.

Отож компанія BYD Auto активно нарощує виробничі потужності в області будівництва електротранспорту та акумуляторів до них. А тут прийшла ще одна новина. Не втримавшись від спокуси заявити про свої наміри взяти участь в битві гігантів, китайська компанія вирішила злити інформацію про нову розробку свого електромобіля BYD E5. Трішечки гірші показники – порівняно з Chevrolet Bolt та Tesla III – всього-навсього 150 миль ресурсу батареї, але й ціна відповідна – 22000$.

Перед публікацією статті я дізнався про першу перемогу лобістської групи щодо продажу електромобілів без залучення дилерів – штат Нью-Джерсі підтримав нововведення.

Висновок можна зробити один – ресурс акумуляторів електромобілів зростає, час зарядки падає в рази, що робить можливим підзарядку в дорозі під час відпочинку, а ціна наближається до витрат на паливо від 3 до 5 років. Ще трішки і за електромобілями вистрояться довгі черги. Можливо не в 2015 році, але до 2020 точно.

Схожі записи