Американські інвестори втрачають інтерес до вітряної енергетики

Інвестиції в американську вітряну енергетику в 2011 році скоротилися на 38% до $ 9,7 млрд. Вкладення в стартапи скоротилися ще більше – на 71% до $ 177 млн. Разом з тим, інвестиції в альтернативну енергетику в загальному виросли. В минулому році інвестори вклали $ 4290000000 в нові проекти, що на 13% більше, ніж роком раніше. Агентство Bloomberg відзначає з посиланням на опитування експертів, що одним з перешкод для інвестування в енергію вітру є відсутність можливості визначити точну суму, необхідну для розвитку бізнесу.

Крім того, ринок виробництва вітрогенераторів перенасичений, що в результаті призводить до падіння цін. У серпні минулого року газета The Financial Times писала, що основними конкурентами у світовому виробництві вітрогенераторів є китайські компанії.

За даними за минулий рік, в списку десяти найбільших виробників вітрогенераторів знаходилися чотири китайські компанії, тоді як п’ять років тому не було жодної. У 2011 році КНР вперше обійшла США з сумарної потужності встановлених вітряків. З 2007 по 2010 роки Пекін щорічно подвоював цей показник.

Однак китайські компанії можуть стати жертвами власної політики перенасичення ринку і зниження цін: виробництво вітрогенераторів в КНР в 2011 році, за попередніми підрахунками, скоротилася на 20%. Крім того, становище ускладнюється діями китайських властей, які посилюють правила роботи і вимоги до якості продукції на ринку альтернативної енергетики.

Схожі записи