Автомобілі заправлятимуть алюмінієм

Пошуки більш екологічно чистого двигуна і дешевого палива привели ізраїльських винахідників до створення проекту незвичайного гібрида – автомобіля, що заправляє алюмінієвим порошком. Як повідомляє видання “Інноваційні новини Ізраїлю”, нова розробка по екологічності відповідає електромобілям, але дає істотний приріст в запасі ходу.

Розробники компанії “Alchemy Research” створили хімічний реактор, який за допомогою “летючого металу” і звичайної води виробляє водень. Температура в “топці” складає 900 градусів за Цельсієм, а на “вихлопі” виходять пар, оксид алюмінію і водень. Саме цей газ потім використовується для вироблення електроенергії для електромотора, а пара охолоджується і повертається в систему. Оксид алюмінію збирається в накопичувачі і в подальшому використовується для переробки в нові порції палива.

Головна особливість цієї системи полягає в тому, що виробляється водень як би замінює собою акумуляторну батарею, що стоїть на звичайних електромобілях. За словами глави компанії Гідеона Ямпільського, стандартний автомобільний бак, заправлений порошком, дозволить машині проїхати на одній заправці 2,4 тис кілометрів, а не кілька сотень, як на бензинових і акумуляторних автомобілях.

Що стосується ціни питання, то “алюмінієвий автомобіль” зараз обійдеться в приблизно таку ж суму, що і бензиновий, але в міру розвитку технологій, упевнений Ямпільський, ставатиме все більш дешевим і вигідним в експлуатації.

Схожі записи