Туреччина планує збільшити частку добування енергії з альтернативних джерел до 30%!

Туреччина слідкує за віяннями в світі енергетики, і, як виявилось, вітер віє зі сторони відновлювальних джерел енергії. В будь якому випадку про збільшення частки добування альтернативної енергії заявив турецький можновладець. Чи резонує це із новиною про будування трьох АЕС на території держави – невідомо.

renewable_1374565724-fhfhfh

Туреччина вступає в гонитву альтернативних джерел енергії! Це вже стало досить “модним”, наприклад Німеччина досягла частки майже в 50% енергії, що добувається із відновлювальних джерел, а Україна виділяє понад 3 млрд доларів на сонячну енергетику. Туреччина ж ставить за мету довести до 2023 року до 30% частку електроенергії з поновлюваних джерел, заявив глава органу регулювання ринку енергоносіїв Туреччини Мустафа Йилмаз.

“Туреччина має великий потенціал для вітроенергетики, і я твердо вірю, що ми збільшимо сумарну потужність вітрових електростанцій на 20 тисяч МВт до 2023 року. Наша мета – отримувати до цього терміну 30% електроенергії з поновлюваних джерел”, – заявив Йилмаз на конференції з енергетики та захисту навколишнього середовища у Стамбулі, повідомляє агентство Anadolu.

 

Він додав, що орган регулювання ринку енергоносіїв Туреччини отримав заявок на ліцензії зі спорудження вітроелектростанцій в 14 разів більше виділеної на них в даний момент квоти в 3000 МВт. За словами чиновника, Туреччина є одним з лідерів у Європі щодо використання сонячних електростанцій.

 

На цей час сумарна потужність сонячних електростанцій в Туреччині становить 40 тисяч МВт, вітроелектростанцій – 36 тисяч МВт.

Проте такі новини чимось схожі на гру з обох сторін, адже на не менш офіційному рівні раніше було повідомлено, що Туреччина прагне стати експортером енергії, і для цього у країні навіть почали будівництво аж трьох нових АЕС, котрі, як ми знаємо, зеленими назвати не можна. Проте якщо держава і справді хоче так сильно збільшити частку добування енергії із альтернативних джерел, то це варте оплесків. Проте не поспішайте аплодувати, адже будь яка інформація мусить бути провірена часом.

Схожі записи