Ціна сонячної енергії

Собівартість сонячної енергії в США за останні п’ять років скоротилися на 60%, а через три роки зрівняється з витратами на виробництво енергії з традиційних джерел, пише Financial Times з посиланням на учасників галузі. За підрахунками Адміністрації енергетичної інформації США, собівартість 1 кВт год на сонячній станції – близько 21 цента, а на нових газових електростанціях комбінованого циклу – близько 6 центів. У моменти пікового споживання розрив, правда, скорочується.

Найбільший світовий виробник сонячної електроенергії First Solar повідомила, що до 2014 р. може довести ціну постачання 1 кВт год до 10-12 центів, що порівнянно із ціною на газових станціях в пікові години. Для цього витрати на купівлю сонячних модулів потрібно скоротити на 20%, говорить гендиректор First Solar Роб Джіллет. Але вже зараз виробництво сонячної енергії обходиться дешевше, ніж на нових атомних станціях, додає засновник SunPower Томас Дінвудл. Собівартість виробництва сонячної енергії падає завдяки використанню нових технологій, оптимізації виробництва і скорочення маржі постачальників сонячних модулів через перенасичення ринку, відзначає FT.

У 2010 р. сукупна потужність усіх сонячних електростанцій світу, за даними Європейської асоціації сонячної енергетики, склала 38 584 МВт. Лідер – Німеччина з 18 000 МВт. Собівартість сонячної і традиційної енергії зрівняється протягом кількох років.

Схожі записи