Китай активізує боротьбу з ЄС за сонячну енергетику

Китай відкриває другий фронт у війні з Європою через сонячну енергетику, направивши скаргу до Світової організації торгівлі з приводу зміни норм, які, на думку Пекіна, сприяють італійським і грецьким фірмам, повідомляє Reuters. Через кілька днів після попередження про можливі штрафні мита для європейських експортерів спеціального полісилікону, який є ключовим сировиною для сонячної енергетики, Китай заявив про те, що Італія і Греція порушують правила СОТ.

Так, дві держави ЄС запропонували більшу ціну на електрику для виробників сонячної енергії, які використовують вітчизняні комплектуючі. Деталі скарги Китаю поки невідомі, проте швидше за все це буде процес, аналогічний спільному зверненню ЄС та Японії проти Канади.

«Китайська влада має повне право боротися за справедливі умови міжнародної торгівлі для китайської індустрії сонячної енергетики», – зазначає китайське Міністерство торгівлі. У відомстві також зазначили, що всім країнам варто посилювати промислові зв’язки і уникати непродуманих протекціоністських заходів.

Подібним зверненням Китай запускає формальний процес спору в СОТ. У разі провалу переговорів з ЄС з цього приводу, через 60 днів сторони можуть попросити арбітражу міжнародної організації.

Китайські фірми урізали свої ціни в цьому році на 30%, поглиблюючи європейські підозри щодо того, що експортні ціни китайців навмисно занижені для придушення своїх конкурентів в ЄС, який є найбільшим світовим ринком сонячної енергетики. Близько 60% китайського експорту в цій сфері пішло в ЄС, складаючи $ 27 млрд прибутку і 7% всього експорту КНР в регіоні.

У свою чергу, ЄС розглядає можливість застосування аналогічний штрафних мит для недооцінених китайських сонячних панелей, що стане найбільшим розслідуванням в цьому секторі.

Раніше повідомлялося, що широке використання енергії вітру та сонця викликало в Німеччині сплеск попиту на надточні прогнози погоди. Вони потрібні і виробникам «зеленої» електроенергії, і їх конкурентам – традиційним енергокомпаніям.

За матеріалами Reuters

Схожі записи