Суперобчислення на GPU прискорюють дослідження в області сонячної енергетики в Китаї

Китайські дослідники провели найшвидші в світі молекулярні симуляції, щоб перевірити поліпшені методи більш ефективного одержання та використання кристалічного кремнію, використовуваного в якості основного матеріалу в сонячних панелях і в напівпровідниковій галузі. Дослідники з Інституту Технології Виробництва при Китайській Академії Наук (CAS-IPE) виконали симуляції на самому швидкому в світі суперкомп’ютері Tianhe-1A, що використовує на графічні процесори NVIDIA ® Tesla ™, при цьому швидкість роботи була в п’ять разів вище, а обсяг даних в два рази більше в порівнянні з попередніми найшвидшими симуляціями в галузі молекулярної динаміки. Вчені змоделювали поведінка 110 млрд атомів з безпрецедентною швидкістю в 1.87 петафлопс. Попередній рекорд становив 49 млрд атомів при продуктивності в 369 терафлопс.

«Комп’ютерні симуляції є важливим інструментом у вивченні нових матеріалів і створенні методів виробництва, так як вони дозволяють виявити набагато більше даних, ніж експерименти, ще й при меншій вартості», – сказав доктор Уенлей Хуанг (Wenlai Huang), науковий співробітник в CAS-IPE . «Рівень продуктивності, отриманий нами з 7168 GPU NVIDIA в суперкомп’ютері Tianhe-1A, дозволив виконати симуляції, які як не можна більш точно відображають поведінку матеріалу в різних аспектах і його реальні об’ємні властивості. Це має величезне значення для прикладних і промислових завдань ».

Tianhe-1A, розташований в Національному Супервичіслітельном Центрі Тяньцзіня, Китай, став найшвидшим у світі суперкомп’ютером у рейтингу Top 500 в листопаді 2010 року. За всю історію існування рейтингу вперше такий титул отримала китайська система. Крім світлодіодних досліджень, він використовується і для досліджень в галузі пошуку нафти, ліків та моделювання погоди.

Дослідження в CAS-IPE в цій області проходять на регулярній основі, і інститут очікує нових рекордів продуктивності при проведенні симуляцій в галузі молекулярної динаміки. Члени дослідницької команди CAS-IPE представлять свої результати на майбутній конференції по GPU-технологій (GTC), яка пройде в Сан-Хосе, штат Каліфорнія, з 14 по 17 травня 2012 року, а також на GTC в Китаї, яка відбудеться 15-16 грудня 2011 року в Пекіні.

Схожі записи